Про Федерацію

Головна Про Федерацію Діяльність УФУ Стратегічні ініціативи Оновлення законодавства про страхування

Учасники

Оновлення законодавства про страхування

Востаннє суттєві зміни до Закону України «Про страхування»  були внесені в 2001 році. З цього ж часу діє і Закон України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг». На сьогодні ці закони не тільки не стимулюють розвиток страхового ринку, а й в багатьох випадках стали його гальмом, причиною багатьох негараздів на ринку:

         непрозорість страховиків та Держфінпослуг;

         низький рівень капіталізації страхового ринку, його платоспроможності, захисту прав споживачів, інституційної спроможності Держфінпослуг.

         Водночас, законодавство Європейського союзу пішло далеко вперед. Після впровадження Директиви ЄС Solvency І прийнято Директиву Solvency ІІ та розпочато її впровадження. Суттєві позитивні зрушення сталися і в країнах СНД, зокрема, в Росії та Казахстані.

         Як наслідок, відставання України від інших країн у сфері законодавчого регулювання страхової діяльності збільшилось до критичної межі.

         У зв’язку з наведеним Українською федерацією убезпечення розроблено комплексні пропозиції щодо оновлення законодавства про страхування (презентація), як частини стратегії розвитку страхового ринку України у 2011-2020 роках, які внесено на розгляд органів виконавчої влади. Ці пропозиції, зокрема, передбачають внесення змін до законодавства в три етапи:

         перший етап - спрямований на оздоровлення страхового ринку та підвищення інституційної спроможності регулятора (процедура передання страхового портфеля, субординований борг, платежі нагляду тощо);  

         другий етап - нова редакція Закону України «Про страхування» з врахуванням Директиви ЄС Solvency ІІ, в межах кодифікованих положень Solvency І; 

         третій етап - формула визначення потреби у капіталі з урахуванням Solvency ІІ.

         Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України з питань оздоровлення страхового ринку» (перший етап оновлення законів України з питань убезпечення (страхування) розроблено, схвалено Президією УФУ та внесено на розгляд Держфінпослуг України. (порівняльна таблиця)

Опрацьовано перелік питань щодо змін до законів України на другому етапі оновлення законодавства (листдодаток)