Про Федерацію

Головна Про Федерацію Діяльність УФУ Стратегічні ініціативи Оподаткування страхової діяльності

Учасники

Оподаткування страхової діяльності

  З 1997 року до сьогоднішнього дня страхова діяльність оподатковується за спеціальними правилами - замість податку на прибуток страховики сплачують 3% від суми страхових премій за договорами страхування та перестрахування, зменшених на суму договорів внутрішнього перестрахування. Більш ніж половину цього часу тривають дискусії щодо переведення страховиків на загальну систему оподаткування.
  З 2005 року страховики об’єдналися навколо ідеї поетапності цієї роботи: спочатку нова редакція Закону України «Про страхування»,міжнародні стандарти фінансової звітності, а потім - загальна система оподаткування страхової діяльності. При цьому доходи і витрати страховиків визначаються із збереженням специфіки страхової діяльності (без штучних обмежень).
  Активізація роботи органів державної влади над проектом Податкового кодексу України у другому півріччі 2010 року змусила Українську федерацію убезпечення невідкладно конкретизувати та розширити зазначені підходи.
  Так, у зв’язку розглядом у ВРУ проектів Податкового кодексу України №6509 від 15.06.2010 та №7101-1 від 21.09.2010, а також проведенням всенародного обговорення проекту Податкового кодексу України УФУ постійно розроблялись та вносились на розгляд до Кабінету Міністрів,  Міністерства фінансів, Державної податкової адміністрації, Держфінпослуг України, народних депутатів України відповідні пропозиції та зауваження, зокрема:
 Лист від 21.06.10 №3/92 - «Пропозиції Української федерації убезпечення до проекту Податкового кодексу України (реєстр. № 6509)» (додаток до листа)
 Лист від 28.08.10 №3/116 – «Пропозиції Української федерації убезпечення до проекту Податкового кодексу України (всенародне обговорення)» (додаток до листа)
 Лист від 08.10.10 №3/172 – «Пропозиції УФУ до проекту Податкового кодексу України (реєстр. № 7101-1)» (додаток до листа)
 а після прийняття Податкового кодексу в цілому - внесено пропозиції від 01.03.11 №3-247 – «Щодо змін та доповнень до Податкового кодексу України» (лист, додаток). Основними пропозиціями УФУ на цьому етапі є оподаткування особистих видів страхування, зокрема медичного страхування, довгострокового страхування життя та пенсійного забезпечення.
  Своєчасне розроблення пропозицій до проекту Податкового кодексу, активна участь у робочих групах у Кабінеті Міністрів України, Верховній Раді України, Міністерстві фінансів України, постійні консультації та координація діяльності з іншими об’єднаннями страховиків сприяли врахуванню більшості з внесених пропозицій.
  Як наслідок, Податковий кодекс України сприятиме професійній діяльності страховиків, розвитку класичного страхування, дозволяє протягом перехідного періоду в 1 рік виявити недоліки і ініціювати внесення змін з метою їх впровадження.