Новини

Головна Новини Професійний погляд Заява учасників фінансового ринку України

Заява учасників фінансового ринку України

03.10.2018
Українська федерація убезпечення

  Недоброчесні власники та менеджмент, які зловживають можливостями недосконалих законів та інституційно неспроможним регулятором, продовжують свої оборудки у фінансовому секторі. Наразі ситуація погіршилася мовчазним зникнення недобросовісних учасників страхового ринку. Наявність різних регуляторних підходів до банків та небанківських фінансових установ призводить до появи паразитуючих на домогосподарствах небанківських фінансових установ. Непрозорість небанківських фінансового ринку ставить під сумнів пенсійну та медичну реформи. Можливість за десять днів зареєструвати нову фінансову установу та зникнути через рік, не виконавши зобов’язання, стає стандартною практикою.

   На думку експертів, ці явища є наслідком насамперед блокування Комітетом Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності схвалення тексту на друге читання та ігнорування розгляду у другому читанні законопроекту № 2413а, внесеного Президентом України  до Верховної Ради як першочергового ще 20 липня 2015 року.

   Ще 7 липня 2016-го Верховна Рада розглянула та ухвалила цей законопроект у першому читанні. З моменту голосування документ підтримано усіма міжнародними донорами України: Світовий банк, Представництво ЄС в Україні, Європейський банк реконструкції та розвитку, USAID, МВФ.

  Проект містить багато позитивних норм, його прийняття дозволить подолати низку негативних явищ та зменшити корупційні можливості у секторі. Він, зокрема, передбачає передання функцій нагляду від Нацкомфінпослуг до Національного банку України та НКЦПФР.

   Численні профільні асоціації, а також Реанімаційний Пакет Реформ неодноразово звертались до всіх гілок влади та Президента України Петра Порошенка із закликом прийняття законопроекту № 2413а для зрушення з «мертвої точки» реформи небанківського фінансового сектору. Але жодних рішучих дій в цьому напрямку так і не було зроблено.

   Перехід від фази обговорення до фази реформування небанківського фінансового сектору потребує негайного та ефективного втручання всіх сил, що в стані подолати супротив власників фінансових установ, які використовують їх для власного збагачення за рахунок простих українців.

  Враховуючи зростання ролі небанківських фінансових установ у концентрації внутрішніх інвестицій та захисту прав внутрішнього інвестора, розуміючи ризики подальшого нереформування небанківського фінансового сектору для майбутнього держави, в умовах бездіяльності органів влади, експерти Реанімаційного Пакету Реформ закликають:

·     Президента України, як ініціатора законопроекту – надати чітку публічну позицію щодо блокування реформи, ініціювати та провести засідання за участі представників фінансового сектору та профільного комітету парламенту, керівників всіх трьох Регуляторів (НБУ, НКЦБФР та НКФП) та громадськості для обговорення заходів по терміновому прийняттю законопроекту №2413а;

·    Голову Верховної Ради України – забезпечити включення законопроекту №2413а у порядок денний поточної сесії;

·  народних депутатів - підтримати включення законопроекту №2413а до порядку денного та підтримати його у другому читанні.

 

Цю заяву підтримано:

коаліцією Реанімаційного Пакету Реформ, до складу якої входять 83 громадські організації;

Незалежна асоціація банків України, яка об‘єднує 96% активів банківської системи;

Українська федерація Убезпечення, до складу якої входить 20 страховиків, частка на ринку яких у Life сегменті сягає 93%,  у Non-Life – біля 50%;

Професійна Асоціація учасників Ринків капіталу та  Деривативів;


 

КОМЕНТАРІ (0)