Новини

Головна Новини Професійний погляд Українська федерація убезпечення запровадила систему розгляду скарг

Українська федерація убезпечення запровадила систему розгляду скарг

20.01.2011
Українська федерація убезпечення

  З метою покращення якості надання страхових послуг компаніями – членами УФУ, захисту прав споживачів таких послуг з січня 2011 року в  Українській федерації убезпечення  запроваджено систему розгляду скарг на дії страховиків – членів Федерації.

  Страхувальник, інша фізична або юридична особа, яка вважає порушеними свої права та інтереси, може безкоштовно, у встановленій формі, звернутися до Дирекції УФУ зі скаргою на  компанію - члена УФУ – учасника цієї системи.  Дирекція УФУ проводить реєстрацію та попередню перевірку скарг у порядку їх надходження, аналізує матеріали,  проводить консультації із Заявником та Відповідачем, у разі необхідності запитує додаткову інформацію в Заявника, Відповідача, інших осіб,  вживає заходів щодо опрацювання  із Заявником або його уповноваженою особою та Відповідачем взаємоприйнятного рішення щодо предмету скарги, а у разі неможливості досягнення такого рішення передає скаргу на розгляд до Апеляційної комісії УФУ.

  Апеляційна комісія УФУ, склад якої сформовано з представників від кожного члена УФУ та затверджено на Загальних зборах, розглядає скарги на дії компанії - члена УФУ щодо порушення прав та інтересів Заявника, передбачених законодавством.

  Розгляд скарги проводиться за участю представників Відповідача та, при необхідності, Заявника або уповноваженої ним особи. Рішення  Апеляційної комісії є остаточним та обов’язковим для виконання страховиком-членом УФУ.

  Впровадження системи розгляду скарг в УФУ започатковує розбудову інституту страхового Омбудсмена.

 

Українська федерація убезпечення (УФУ) зареєстрована 23 грудня 2008 року.

  Учасники Федерації - провідні компанії класичного страхового ринку України, а саме: НАСК «Оранта», ПрАТ «АСК «ІНГО Україна», АТ «Страхова Група «ТАС» (приватне), ВАТ «УСК «Дженералі Гарант», ПАТ «СК «Універсальна», ЗАТ «СК «АХА Страхування», ПрАТ «Європейське туристичне страхування», АТ «СК «Оранта-життя», ПАТ «СК «Життя та пенсія», ПАТ «СК «Українська страхова група», ЗАТ «СК «Європейський страховий альянс», ТДВ «Альянс Україна», ПрАТ СК "К'Ю БІ І Україна", ПрАТ «АСК «ІНГО Україна Життя», ПрАТ «Фортіс Страхування Життя Україна», ПрАТ «СК «Дженералі Страхування Життя», ПрАТ «СК «Кардіф», ПрАТ «УІСК «Інвестсервіс» та Представництво «АОН ФІНЛЕНД Оі».

  Федерація створена з метою сприяння розвитку класичного страхування в Україні, недопущення недобросовісної діяльності її Учасників, гарантування високого рівня послуг страхування, що надаються Учасниками Федерації, а також з метою інтеграції українського та європейського ринків страхування, захисту інтересів Учасників Федерації.

КОМЕНТАРІ (0)