Новини

Головна Новини Професійний погляд Відбулося чергове засідання Президії Української федерації убезпечення

Відбулося чергове засідання Президії Української федерації убезпечення

23.02.2011
Українська федерація убезпечення

  Президія УФУ розглянула підсумки діяльності страховиків-членів Федерації за 2010 рік.

  Показники діяльності компаній зі страхування життя можуть свідчити про початок стабілізації ситуації на цьому ринку. Так, загальна сума надходжень страхових платежів за 12 місяців 2010 року в порівнянні з відповідним періодом 2009 року збільшилась на 22,2%, перевищивши рівень інфляції у 2010 році на 12,8%, загальна сума страхових виплат збільшилась  на 10,1%.

  Загальна сума надходжень страхових платежів за видами страхування іншими, ніж страхування життя  у 2010 році в порівнянні з 2009 роком майже не змінилась. Водночас, у грудні збереглася тенденція жовтня та листопада щодо зростання суми страхових платежів, яка досягла 351 млн.грн, що на 11,5 % більше ніж у грудні 2009 року. Загальний обсяг страхових виплат за 12 місяців 2010 року в порівнянні з 12 місяцями 2009 року зменшився на 10,8 %. 

  Президією УФУ затверджено прогнозні показники розвитку страхового ринку та страховиків-членів УФУ в 2010-2011 роках.

  За результатами 2010 року відносно 2009 року, за видами страхування іншими, ніж страхування життя, УФУ прогнозує зменшення чистих страхових платежів на 2,2%, при цьому на класичному ринку – на 0,3%. За видами страхування життя надходження страхових платежів на страховому ринку України зменшиться на 1,6%.

  У 2011 році УФУ прогнозує зростання чистих страхових платежів на страховому ринку України, за видами страхування іншими, ніж страхування життя на 4,9%, при цьому на класичному ринку прогнозується зростання на 4,1%. За видами страхування життя у 2011 році надходження страхових платежів на страховому ринку України в порівнянні  з 2010 роком зростуть на 4,6%.

  УФУ продовжує докладати всіх можливих зусиль для створення дієвого та ефективного Аграрного страхового бюро України. Пропозиції УФУ  спрямовані на просування напрацьованих законодавчих ініціатив та створення ефективної, прозорої, платоспроможної системи агрострахування за державної підтримки. З цією метою підготовлено зауваження до проекту Статуту Аграрного страхового бюро України, врахування яких дозволить забезпечити баланс інтересів у складі засновників АСБУ та закласти основу для ефективного виконання покладених на Бюро завдань.

  У зв’язку з оприлюдненням Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» (щодо регулятивних зборів у сфері регулювання ринків фінансових послуг)» та проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо регулятивних зборів у сфері регулювання ринків фінансових послуг)»  Президією УФУ схвалено листа до Держфінпослуг, у якому висвітлена позиція Федерації щодо цих законопроектів.

  УФУ підтримує посилення інституційної спроможності спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг, створення умов для кваліфікованого та ефективного нагляду за учасниками ринків небанківських фінансових послуг за допомогою належного фінансування Регулятора. Водночас, для унеможливлення надмірного фінансового навантаження на учасників ринку, потрібно зафіксувати у законопроекті розмір регулятивного збору, який нараховується та сплачується страховими компаніями, що здійснюють види страхування інші, ніж страхування життя, на рівні 0,1 відсотка суми валових страхових премій, отриманих  за останній звітний рік, що вже призведе до збільшення фінансування регулятора вдвічі.  Також УФУ пропонує вилучити початковий регуляторний збір у розмірі 1% від статутного капіталу фінансової установи, як такий, що буде дублювати плату за ліцензію та не має економічного сенсу.

  Забезпечення фінансування потреб Регулятора понад поточні щорічні витрати, зокрема, придбання програмного забезпечення чи інших витрат, що мають несистемний характер, запропоновано здійснювати відповідно до частини другої статті 31¹ Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» в редакції законопроекту, якою передбачається можливість підвищення розмірів регулятивних зборів Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.

  Продовжуючи роботу над створенням оптимального порядку оподаткування учасників страхового ринку, Президією УФУ схвалено зауваження та пропозиції до Податкового кодексу України (ЗУ 2755-VI) та прийнято рішення надіслати відповідні листи  Прем’єр-міністру України, Міністру фінансів України, Голові Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики та Голові  Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України.

  Також Президією УФУ прийнято до складу учасників Федерації у якості її члена - ПрАТ «СК СЕБ Лайф Юкрейн».

  Цього ж дня, прийнято рішення щодо створення Координаційної ради УФУ з розвитку страхового ринку України та залучення до її складу, окрім членів УФУ, вітчизняних та іноземних експертів та аналітиків (ІСС, ЄБРР, Світовий банк та ін.). До повноважень Координаційної ради віднесено розроблення Стратегії розвитку страхового ринку України в 2011-2020 рр та  проектів нормативно-правових актів щодо оновлення загального  законодавства про страхування.

 

Українська федерація убезпечення (УФУ) зареєстрована 23 грудня 2008 року.

Учасники Федерації - провідні компанії класичного страхового ринку України, а саме: НАСК «Оранта», ПрАТ «АСК «ІНГО Україна», АТ «Страхова Група «ТАС» (приватне), ВАТ «УСК «Дженералі Гарант», ПАТ «СК «Універсальна», ЗАТ «СК «АХА Страхування», ПрАТ «Європейське туристичне страхування», АТ «СК «Оранта-життя», ПАТ «СК «Життя та пенсія», ПАТ «СК «Українська страхова група», ЗАТ «СК «Європейський страховий альянс», ТДВ «Альянс Україна», ПрАТ СК "К'Ю БІ І Україна", ПрАТ «АСК «ІНГО Україна Життя», ПрАТ «Фортіс Страхування Життя Україна», ПрАТ «СК «Дженералі Страхування Життя», ПрАТ «СК «Кардіф», ПрАТ «УІСК «Інвестсервіс» та Представництво «АОН ФІНЛЕНД Оі».

Федерація створена з метою сприяння розвитку класичного страхування в Україні, недопущення недобросовісної діяльності її Учасників, гарантування високого рівня послуг страхування, що надаються Учасниками Федерації, а також з метою інтеграції українського та європейського ринків страхування, захисту інтересів Учасників Федерації.

 

КОМЕНТАРІ (0)