Новини

Головна Новини Професійний погляд Відбулося засідання Президії Української федерації убезпечення

Відбулося засідання Президії Української федерації убезпечення

08.04.2011
Українська федерація убезпечення

  Президія УФУ розглянула підсумки діяльності страховиків-членів Федерації у січні-лютому 2011 року.

  За результатами 2 місяців 2011 року (в порівнянні з 2 місяцями 2010 року) за видами страхування іншими ніж страхування життя зберігається тенденція четвертого кварталу 2010 року щодо припинення падіння надходжень страхових платежів та поступового відродження їх зростання (поки що лише на 1,39%, що навіть не перевищує рівня інфляції 1,9%) до 510, 2 млн.грн Головним чинником, що стримує тенденцію зростання, є продовження падіння страхових платежів у страхуванні наземного транспорту (-12,39 %). Водночас вже відбувається зростання у страхуванні іншого майна - на  0,38 %, ОСЦПВВНТЗ – на 22,23 %, особистому страхуванні – на 6,31 %.

  Розмір страхових виплат (страхових відшкодувань), об’єктивно повторюючи з певним запізненням тенденції щодо страхових платежів, практично залишився на рівні відповідного періоду минулого року. Але при цьому, якщо у страхуванні наземного транспорту страхові виплати зменшилися на – 21,29 то  у страхуванні іншого майна збільшилися - на 44,23 %, у ОСЦПВВНТЗ – на  19,23 %, у особистому страхуванні – на 69,34 %.

  Як наслідок, рівень виплат склав 43,25 %.

  Таким чином, загальний стан страхового ринку залишається вкрай непростим, але вже є певні ознаки щодо його поступового відродження.

  Цього ж дня Президією УФУ  схвалено проект правил співробітництва банків та страховиків, пов’язаного із кредитуванням, текст якого був доопрацьований за результатами наради в Антимонопольному комітеті України, в якій прийняли участь представники страховиків, банків, їх об’єднань та страхових посередників. Підписання цього документа учасниками ринків заплановано на 12 квітня 2011 року в приміщенні Антимонопольного комітету України.

  Також прийнято рішення  25 травня 2011 року  провести Загальні збори членів асоціації «Українська федерація убезпечення», на яких, зокрема буде  розглянуто питання щодо схвалення Стратегії розвитку страхового ринку України на 2011-2020 роки, що розроблена УФУ.

 

КОМЕНТАРІ (0)