Новини

Головна Новини Професійний погляд Нотифіковано правила співробітництва банків та страховиків, пов’язаного з кредитуванням

Нотифіковано правила співробітництва банків та страховиків, пов’язаного з кредитуванням

13.04.2011
Українська федерація убезпечення

  Дванадцятого квітня 2011 року в Антимонопольному комітеті України під головуванням Першого заступника Голови Антимонопольного комітету Рафаеля Кузьміна, за участю заступника Голови  Комітету Олени Чернелевської відбулось зібрання керівників банків, страховиків, їх об’єднань, присвячене підписанню (нотифікації) Правил співробітництва банків та страховиків, пов’язаного з кредитуванням.

  У нотифікації, зокрема, взяли участь Президент Української федерації убезпечення Завада О.Л. та керівники  НАСК «Оранта», ПАТ «СК «АХА Страхування», ВАТ «УСК «Дженералі Гарант», ПАТ СК «Універсальна». Банківський ринок був представлений керівниками ПАТ «Банк «Фінанси та кредит», ПАТ «Альфа-Банк», ЗАТ КБ «Приватбанк», ЗАТ «ОТП Банк», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ АКБ «Укрсоцбанк», АКІБ «УкрСиббанк».

  Підписаний документ спрямований на встановлення прозорих, передбачуваних, недискримінаційних правил поведінки банків та страховиків в процесі надання кредитів, укладання та подальшого виконання договорів страхування на основі  безумовного дотримання зобов’язань та високого рівня якості послуг для споживачів.

  До цих Правил можуть приєднатися і прийняти на себе права та обов’язки всі банки, страхові компанії та страхові посередники.

  У своїй промові з нагоди нотифікації Правил Президент УФУ Олександр Завада відмітив, що після багаторічних дискусій членам робочої групи, створеної АМКУ,  керівникам банків, страховиків, їх об’єднань, які взяли участь у консультаціях,  вдалося знайти спільну основу для усунення перешкод на шляху розвитку цивілізованих відносин банків та страховиків – це професійний підхід, пошук компромісів та дотримання балансу інтересів усіх заінтересованих сторін.  При цьому вирішальне значення, наголосив Президент УФУ, мала участь у цих консультаціях представників Антимонопольного комітету у ролі неупередженого арбітра, який ретельно  дослідив особливості функціонування та регулювання цих ринків, зокрема, необхідність наявності ефективних систем управління ризиками, що дозволило уникнути багатьох можливих поспішних і непродуманих рішень. «Проведена дуже серйозна робота і її успіх дозволить створити важливий прецедент для розв’язання подібних  питань, які накопичилися не тільки на цих, а й на багатьох інших ринках», – підкреслив Олександр Завада.

 

КОМЕНТАРІ (0)