Новини

Головна Новини Професійний погляд Відбулося чергове засідання Президії Української федерації убезпечення

Відбулося чергове засідання Президії Української федерації убезпечення

28.04.2011
Українська федерація убезпечення

  Президія УФУ розглянула підсумки роботи страховиків-членів Федерації у січні-березні 2011 року.

  За оперативними звітними даними страховиків-членів УФУ за три місяці 2011 року сума надходжень страхових платежів за видами страхування іншими ніж страхування життя склала 845 млн. грн., а сума страхових відшкодувань 396  млн.грн. В порівнянні з відповідним періодом 2010 року загальна сума надходжень страхових платежів та загальна сума страхових виплат зросли на 4,3 % та 4,2% відповідно. Рівень виплат становив 46,9%, що  співпадає з рівнем виплат у відповідному періоді 2010 року.

  Також схвалено проект Стратегії розвитку страхового ринку України на 2011- 2020 роки, та прийнято рішення провести обговорення з інститутами громадянського суспільства, що діють у фінансовому секторі.

  У зв’язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України від 22.12.10р. № 1170 «Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» вирішено звернутися до Кабінету Міністрів України та Держфінпослуг з пропозиціями щодо внесення змін до неї.

  Запропоновано доповнити перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, платежами згідно з всіма видами договорів особистого страхування працівників та членів їх сімей.

  Крім цього, проаналізувавши питання своєчасного інформування суспільства, відкритості та прозорості регуляторного органу, та у зв'язку з відсутністю нормативно визначених строків та змісту інформації про стан страхового ринку, яка має оприлюднюватися Держфінпослуг, прийнято рішення щодо направлення до ЦОВВ та Держфінпослуг відповідних пропозицій. Зокрема, запропоновано включити до проекту положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг норми, які визначають обсяги та строки оприлюднення інформації,  зобов’язавши  Регулятор у 30 денний строк після кінцевого терміну подання в установленому порядку страховиками проміжної та річної звітності забезпечити інформування громадськості про стан та розвиток страхового ринку та оприлюднювати на офіційній сторінці  Держфінпослуг в мережі інтернет - http://www.dfp.gov.ua інформацію щодо звітності страховиків, а саме зведений звіт щодо страхового ринку, який містить зведений бухгалтерський баланс, зведений звіт про страхові платежі, зведений звіт щодо страхових виплат та зведений звіт щодо обсягу зобов’язань страховиків (перестраховиків).

КОМЕНТАРІ (0)