Новини

Головна Новини Професійний погляд УФУ підготувала зауваження та пропозиції до законопроекту щодо національних комісій

УФУ підготувала зауваження та пропозиції до законопроекту щодо національних комісій

23.05.2011
Українська федерація убезпечення
Українська федерація убезпечення ініціює зміни та доповнення до другого читання проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо національних комісій, що здійснюють державне регулювання природних монополій, у сфері зв'язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг» (реєстр. № 8403 від 18.04.2011 року).

  Українська федерація убезпечення в цілому підтримує законопроект прийнятий у першому читанні,  водночас при підготовці до другого читання пропонує врахувати наступні зміни та доповнення, що дозволять удосконалити процедуру призначення Членів Комісії.

  З метою забезпечення спадковості діяльності Комісії, збереження «генетичної» пам’яті не лише апаратом Комісії, а й органом, що уповноважений приймати рішення, пропонується при впровадженні законопроекту та першому призначенні членів Комісії передбачити диференційований строк їх перебування на посаді члена Комісії. В подальшому при наступних призначеннях цей строк буде становити 6 років, що забезпечить постійне і водночас часткове оновлення складу Національної комісії (ротацію). Запропоновано встановити, що три члени Національної комісії по-одному від Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України призначаються на 4 роки, інші три – на 6 років та останні три – на 8 років.

  Практика ротації є досить поширеною в світі, особливо при формуванні регуляторів, типу національних комісій. В Україні така практика, зокрема,  застосовувалась при формуванні складу Антимонопольного комітету України.

  При цьому для збереження започаткованої системи ротації в майбутньому пропонується також доповнити законопроект нормами, які передбачають, що у  разі дострокового звільнення члена національної комісії призначення нового члена національної комісії здійснюється:

 у разі якщо строк, що залишився, складає більше трьох років - на строк, що залишився;

  Пропозиції надіслано до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики

      Порівняльна таблиця до листа від 23.05.11  № 3/273 Щодо законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо національних комісій, що здійснюють державне регулювання природних монополій, у сфері зв'язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг» (реєстр. № 8403 від 18.04.2011 року) (додаток)

КОМЕНТАРІ (0)