Новини

Головна Новини Професійний погляд Українська федерація убезпечення пропонує вдосконалити порядок призначення додаткової обов'язкової аудиторської перевірки з визначенням аудитора

Українська федерація убезпечення пропонує вдосконалити порядок призначення додаткової обов'язкової аудиторської перевірки з визначенням аудитора

13.07.2011
Українська федерація убезпечення

   З відповідними пропозиціями Українська федерація убезпечення звернулась до Держфінпослуг у зв’язку з оприлюдненням 22 червня 2011 року проекту розпорядження Держфінпослуг «Про затвердження Порядку призначення додаткової обов'язкової аудиторської перевірки з визначенням аудитора».

   З метою забезпечення балансу інтересів страховиків, аудиторів та Держфінпослуг, уникнення суперечностей при визначенні аудиторів та підвищення прозорості процедур, Федерацією було запропоновано доопрацювати проекту Порядку.

   Зокрема, задля  недопущення штучної монополізації послуги необхідно забезпечити право страховику обирати аудитора щонайменше з трьох аудиторів, визначених Держфінпослуг.

   Також з метою недопущення при призначенні перевірки укладення договору про проведення аудиту на дискримінаційних засадах необхідно надати право Держфінпослуг погоджувати умови відповідного договору, а страховикам право апелювати до Держфінпослуг.

    Крім цього, на думку УФУ, не має сенсу призначати додаткову аудиторську перевірку з тих питань, що були перевірені висококваліфікованими аудиторами з «великої четвірки».

   УФУ в цілому підтримує прийняття цього розпорядження, яке дозволить започаткувати застосування важливого повноваження Держфінпослуг щодо призначення додаткової аудиторської перевірки, унормує відносини між страховиками,  Держфінпослуг та аудиторами, підвищить достовірність звітності і, загалом, за умови його доопрацювання та належного використання, призведе до оздоровлення страхового ринку.

 Копія листа (формат .PDF)

КОМЕНТАРІ (0)