Новини

Головна Новини Професійний погляд Відбувся круглий стіл присвячений обговоренню стратегії розвитку страхового ринку України

Відбувся круглий стіл присвячений обговоренню стратегії розвитку страхового ринку України

08.09.2011
Українська федерація убезпечення

  Сьомого вересня відбувся круглий стіл для керівників страхових компаній, присвячений обговоренню стратегії розвитку страхового ринку України.

  Організатором заходу виступили Видавничий дім «Україна Бізнес» спільно із Комітетом Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики.

  В роботі круглого столу взяли участь представники Комітету Верховної Ради,  представництва Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови, Українського товариства фінансових аналітиків, Федерації Страхових Посередників України, Асоціації страховий бізнес України, Ліги страхових організацій, Української федерації убезпечення, експерти, ЗМІ та представники провідних  українських страхових компаній, зокрема, «Альянс Україна», «Європейське туристичне страхування», «ІНГО Україна», «Українська страхова група», «Фідем - лайф».

  Під час роботи круглого столу обговорено питання щодо законодавчого  забезпечення регулювання ринків фінансових послуг, стратегії та програми розвитку страхового ринку, законодавчих новації та перспектив розвиту страхового ринку.

  Зокрема, експерт з економічних питань, екс-голова Держфінпослуг Валерій Альошин зазначив, що страховий ринок України не знайшов адекватне місце в структурі валового національного продукту України і, на сьогодні, майже не відрізняється від того, яким він був десять років тому, він залишається «мозаїчним» з великою кількістю компаній, кожна з яких має свою мету, визначену акціонерами, свої програми, тощо. Валерій Альошин також зазначив, що загальний стан страхового ринку України можна оцінити за показниками ринку страхування життя – саме вони свідчать про те, наскільки населення сприймає страхування і має на нього кошти.

  Президент Української федерації убезпечення Олександр Завада у своїй промові акцентував увагу на тому, що поточний рік виявився дуже складним для страхового ринку: ще не відновлено докризовий стан, невизначеність у співпраці з Органом нагляду, запроваджено нові обтяжливі адміністративні процедури, зокрема, реєстрація договорів перестрахування, контроль страховиками за проходженням  автовласниками обов’язкового технічного контролю транспортних засобів, прийнято закони, якими передбачається суттєве ускладнення процедури державного регулювання. Крім цього, було зазначено, що нерозмежування в українській практиці регулювання страхового ринку функцій нагляду та регулювання, накопичування повноважень органом нагляду негативно впливають  на державне управління фінансовим ринком.

  Також, Олександр Завада наголосив, що Українською федерацією убезпечення, на підставі аналізу ситуації в Україні та світового досвіду, розроблено Стратегію розвитку страхового ринку України на 2011-2020 роки, яка містить чітку структуру, мету, завдання, заходи, етапи, результати її реалізації, що призведуть до оздоровлення ринку. Зокрема, він зазначив: - «Потрібно усвідомлювати, що на шляху до цивілізованого суспільства, створення якого ми прагнемо в Україні, не обійтися без сучасної системи управління ризиками на основі страхування, як в економічному так і в приватному житті, для захисту від катастрофічних та інших несприятливих подій. Але щоб це відбулося потрібно докорінно змінити законодавство, органи регулювання і нагляду, а на цій основі сам ринок». Олександр Завада також закликав всіх присутніх до діалогу і виказав сподівання, що зміни у державній політиці, які очікують фінансові ринки, залишать всі недоліки та помилки у минулому.

  Учасники круглого столу дійшли згоди, що основними задачами, які стоять перед ринком є його оздоровлення, встановлення вимог до капіталізації, проведення серйозної підготовки фахівців для страхового ринку, а головне, оновлення Органу нагляду. Учасники круглого столу також обговорили вимоги  до голови та членів комісії, зокрема  щодо фахової освіти, досвіду роботи з великими колективами, розуміння і бачення стратегії розвитку фінансових ринків.

 

КОМЕНТАРІ (0)