Новини

Головна Новини Професійний погляд Запроваджено другий етап розкриття інформації страховиками-членами УФУ

Запроваджено другий етап розкриття інформації страховиками-членами УФУ

14.09.2011
Українська федерація убезпечення
Українська федерація убезпечення продовжує поетапну реалізацію прийнятої в УФУ Стратегії та Політики розкриття інформації.

   Стратегічна ініціатива УФУ щодо розкриття інформації - проект, який передбачає підвищення рівня прозорості діяльності страховиків, надання користувачам інформації у загальноприйнятій у світовій практиці формі, створення системи публічних ринкових індикаторів для оцінювання поточного стану та перспектив розвитку страхового ринку України. Поетапне впровадження проекту має забезпечити наближення системи регуляторної звітності страховиків до вимог законодавства ЄС, зокрема, враховувати перехід на МСФЗ, необхідність відображення специфіки страхової діяльності у формах фінансової звітності страховиків, запровадження вимог Солвенсі ІІ щодо платоспроможності, справедливого ставлення до споживачів страхових послуг в частині розкриття інформації тощо. Запровадження в повному обсязі положень Стратегії та Політики розкриття інформації планується провести  до кінця 2016 року.

   Відповідно до першого етапу Політики розкриття інформації,  починаючи з 1 травня 2011 року на офіційному веб-ресурсі УФУ щоквартально оприлюднюється узагальнена інформація щодо всіх членів УФУ, підготовлена на підставі їх регуляторної звітності.

   Починаючи з другого етапу передбачається розкриття інформації щодо кожного члена УФУ, зокрема, оприлюднення основних показників, що характеризують діяльність, фінансовий стан  страховика-члена УФУ, страховиків - членів УФУ в цілому, класичного страхового ринку в цілому та страхового ринку України в цілому. УФУ розпочинає щоквартально  оприлюднювати на своєму офіційному веб-ресурсі основні показники ринку та членів УФУ щодо діяльності, іншої ніж страхування життя. В подальшому заплановано оприлюднення аналогічної інформації щодо ринку та компаній зі страхування життя.

   УФУ вважає, що публічне розкриття інформації щодо показників діяльності в розрізі кожного страховика сприятиме посиленню уваги до якості підготування регуляторної звітності та формуванню спільної позиції класичного страхового ринку щодо внесення, в разі необхідності, змін до регуляторної звітності з метою надання більш достовірної інформації користувачам щодо діяльності та фінансового стану  страховика.

   Реалізація положень Стратегії та Політики розкриття інформації сприятиме більш чіткому розумінню фінансового стану страховика та ризиків його діяльності, спонукатиме страхувальників діяти обачливо при прийнятті рішення щодо укладання договору страхування та сприятиме наданню допомоги страхувальникам-фізичним особам з боку інших учасників страхового ринку (аналітиків, страхових агентів та брокерів, рейтингових агенцій тощо). Це має призвести до підвищення страхової культури та довіри до класичного страхування.

    Учасники Федерації – провідні компанії класичного страхового ринку України, а саме: НАСК «Оранта», ПрАТ «АСК «ІНГО Україна», АТ «Страхова Група «ТАС» (приватне), ПАТ «СК «Універсальна», АТ «СК «АХА Страхування», ПрАТ «Європейське туристичне страхування», АТ «СК «Оранта-життя», ПАТ «СК «Життя та пенсія», ПАТ «СК «Українська страхова група», ПрАТ «СК «Європейський страховий альянс», ТДВ «Альянс Україна», ПрАТ СК "К'Ю БІ І Україна", ПрАТ «АСК «ІНГО Україна Життя», ПрАТ СК «Фідем Лайф», ПрАТ «СК «Дженералі Страхування Життя», ПрАТ «СК «Кардіф», ПрАТ «УІСК «Інвестсервіс», ПрАТ «Страхова компанія СЕБ Лайф Юкрейн» та Представництво «АОН ФІНЛЕНД Оі».

Федерація створена з метою сприяння розвитку класичного страхування в Україні, недопущення недобросовісної діяльності її Учасників, гарантування високого рівня послуг страхування, що надаються Учасниками Федерації, а також з метою інтеграції українського та європейського ринків страхування, захисту інтересів Учасників Федерації.

 

 

КОМЕНТАРІ (0)