Новини

Головна Новини Професійний погляд Відбулося чергове засідання Президії Української федерації убезпечення

Відбулося чергове засідання Президії Української федерації убезпечення

29.05.2012
Українська федерація убезпечення

Президією Української федерації убезпечення розглянуто підсумки роботи Федерації за квітень-травень 2012 року та прийнято рішення щодо їх оприлюднення у відповідних розділах веб-ресурсу УФУ (www.ufu.org.ua).

Розглянуто підсумки роботи страховиків-членів УФУ  за три місяці та у березні 2012 року (формат PDF).

За оперативними даними у січні-березні сума надходжень страхових платежів за видами страхування іншими, ніж страхування життя, у порівнянні з відповідним періодом 2011 року збільшилась на 10,74% (до 841, 92 млн.грн.), а сума страхових відшкодувань на 2,62% (скала 361,01 млн.грн.).

Зростання обсягу страхових платежів спостерігалось за основними видами страхування (АВТОКАСКО (+9,09%), особисте страхування (+26,94%), інші види страхування (+63,97%), страхування іншого майна (+8,4%)), крім ОСЦПВВНТЗ і Зеленої картки (- 0,74% ). Загальний рівень виплат зменшився до 42,88%.

За результатами березня 2012 року (в порівнянні з березнем 2011 року) загальна сума надходжень страхових платежів збільшилась на 13,19%, а загальна сума страхових виплат (страхових відшкодувань) зменшилась на 11,77%.

Загальна сума надходжень страхових платежів за січень-березень 2012 року за договорами страхування життя склала 31 331,6  тис.грн., в тому числі за довгостроковими накопичувальними договорами – 3 550,3 тис.грн., за змішаними договорами – 15 196,2 тис.грн. та за ризиковими – 12 585,1 тис.грн.   У січні-березні 2012 року загальна сума надходжень страхових платежів зі страхування життя, отриманих за новими договорами (GPW Month) склала 14 200,4 тис.грн.

Крім цього, схвалено пропозиції УФУ щодо змін до Податкового кодексу України в частині оподаткування податком на доходи фізичних осіб страхової виплати та викупної суми, та прийнято рішення звернутися до Міністерства фінансів України з ініціативами щодо усунення подвійного оподаткування страхувальників та посилення соціальної  спрямованості Кодексу.

У зв’язку з підготовленням до розгляду Верховною Радою України  у другому читанні проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо викладення Закону України «Про страхування» у новій редакції, р.№ 9614 від 12.04.2012 Президією Української федерації убезпечення схвалено пропозиції  до законопроекту в частині платоспроможності та внутрішнього аудиту страховика. Також прийнято рішення додатково опрацювати з відповідними комітетами УФУ  питання щодо інвестиційного страхування, унормування та конкретизації механізму відповідальності страховика за дії пов’язаних з ним посередників та механізму контролю Нацкомфінпослуг за діями не пов’язаних посередників, в т.ч. агентів, та питання щодо обмеження здійснення внутрішнього перестрахування виключно перестраховиками, для яких перестрахова діяльність є виключним видом діяльності на підставі єдиної ліцензії на перестрахування.

Крім цього, підтверджено позицію УФУ щодо необхідності поділу посередників за механізмом регулювання на пов’язаних та не пов’язаних у зв’язку з неможливістю страховика нести відповідальність за діяльність агентів, що є агентами декількох страховиків за конкуруючими продуктами (мультиагентами).

На виконання Меморандум про співробітництво між Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація безпеки дорожнього руху»  та Асоціацією «Українська федерація убезпечення» затверджено  Першочерговий план роботи  Асоціацій щодо мінімізації наслідків та профілактики дорожньо-транспортного травматизму в Україні. Зокрема, планом передбачено розроблення методики оцінки вартості життя, внесення змін до Національного плану дій щодо запобігання дорожньо-транспортним пригодам, оцінка можливості участі страховиків у розслідуваннях ДТП з летальним наслідком. Також заплановано розроблення і впровадження соціальної програми переобладнання небезпечних перехресть у містах України.КОМЕНТАРІ (0)