Новини

Головна Новини Професійний погляд УФУ підтримує розвиток саморегулювання в Україні

УФУ підтримує розвиток саморегулювання в Україні

03.10.2012
Українська федерація убезпечення

   Підтримуючи в цілому ініціативу Уряду щодо врегулювання питання формування інституту саморегулювання в Україні щодо  розробленого Міністерством економічного розвитку і торгівлі України проекту Закону «Про саморегулівні організації» Українська федерація убезпечення зауважує наступне.
   Фахівці федерації вважають недоцільними обмеження щодо мінімальної кількості членів СРО. Мінімальна кількість членів у розмірі 25 осіб може взагалі позбавити певні галузі олігопольного типу можливості створити СРО. У зв’язку з цим  доцільно відштовхуватись від частки таких суб`єктів на ринках, але  розрахунок часток на ринку може викликати деякі труднощі. Тому пропонується не встановлювати обмежень щодо кількості членів. Дві особи, створивши СРО, вже мають можливості делегувати їй певні повноваження та консолідувати витрати на представництво своїх інтересів тощо.
  Також у проекті Закону доцільно передбачити можливість створення членами саморегулівної організації механізму розгляду скарг. Як приклад можна навести запроваджену в УФУ систему розгляду скарг на дії страховиків – членів Федерації – «Апеляційну комісію УФУ», склад якої сформовано з представників від кожного члена УФУ.  Апеляційна комісія УФУ, з метою покращення якості надання страхових послуг,  розглядає скарги громадян на дії компанії - члена УФУ щодо порушення прав та інтересів Заявника, передбачених законодавством.
   Українська федерація убезпечення сподівається на врахування пропозицій розробниками законопроекту «Про саморегулівні організації» під час його доопрацювання Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

КОМЕНТАРІ (0)