Новини

Головна Новини Професійний погляд Бліц-інтерв’ю Єрмека Кадирбаєва - Голови Правління СЕБ ЛАЙФ ЮКРЕЙН

Бліц-інтерв’ю Єрмека Кадирбаєва - Голови Правління СЕБ ЛАЙФ ЮКРЕЙН

14.02.2013
Українська федерація убезпечення

1. Що, на Ваш погляд, відбулось важливого у 2012 році на страховому ринку України?

   Найбільш важливими подіями, на наш погляд, що відбулися на страховому ринку України став розгляд у першому читанні проекту закону «Про страхування» у Верховній Раді та подальше обговорення цього проекту з учасниками ринку та громадськими організаціями у робочих групах. Однак, не зовсім добре, що закон так і не був прийнятий, адже цього прийняття ринок очікував увесь минулий рік. Це, у значній мірі, гальмує розвиток ринку.

   Із важливого також слід відмітити підготовку страхових компаній до переходу на міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ). Перехід на МСФЗ дуже важливий крок, який дозволить стати ринку страхування більш прозорим.

   З подій, які не дуже добре вплинули на ринок, але мали місце бути, слід відмітити наявність єдиного соціального внеску (ЄСВ) на групове страхування та дуже повільне просування пенсійної реформи з боку держави. Увесь минулий рік компанії докладали зусиль, аби змінити ситуацію з ЄСВ та якось врятувати занепад корпоративного страхування життя, але цей податок і досі не скасований.  Щодо просування пенсійної реформи, то держава досить повільна у цьому питанні, та залишається сподіватися, що у 2013 році ситуація почне рухатися більш швидше.

2. Які важливі для Вашої компанії події відбулись у 2012 році?

   Для СЕБ ЛАЙФ ЮКРЕЙН минулий рік був дуже насиченим на події. Багато зусиль будо докладено до відділення компанії від СЕБ Банку, у зв’язку з продажем роздрібного напрямку, та побудуванні власної інфраструктури компанії. Ми були дуже тісно пов’язані, тому це відокремлення потребувало значних ресурсів та часу.

   Також  СЕБ ЛАЙФ ЮКРЕЙН провела багато заходів щодо розвитку та навчання власної агентської мережі. По-перше, на початку травня у нас пройшов перший в Україні чотириденний менеджерський семінар - MSS (Management Skills Seminar). Цей семінар був орієнтований на керуючий персонал вищої і середньої ланки і навчав принципам ефективної побудови й керування власною мережею у сфері страхування життя. У цьому році також заплановано проведення семінару LIMRA.

   По-друге, ми провели дослідження «таємний покупець» у всіх регіонах, де працює компанія. Цим самим ми змогли  виміряти якість навчання продавців компанії, а також побачити зі сторони, який образ має компанія в очах клієнтів.

   По-третє, компанія пройшла аудит продажів, який провела материнська група СЕБ. Цей погляд із боку дуже корисний, адже це дозволило оцінити якість побудування бізнесу в Україні та своєчасно усунути якісь недоліки, які були присутні, та розвиватися далі.

3. Чи плануєте ви запускати нові клієнтські програми/продукти у 2013 році?

  У цьому році запланований довгоочікуваний запуск корпоративного продукту страхування життя. До його розробки і провадження компанія доклала багато зусиль ті часу, ми досить ретельно для цього готувались та покладаємо на нього певні сподівання. Реалізовувати цей ризиковий продукт групового страхування ми плануємо через корпоративний банк СЕБ, який обслуговує клієнтів СЕБ Групи в Україні, а також через власну агентську мережу та міжнародних брокерів.

   Також є надія на появу та запуск інвестиційного продукту страхування життя (unit-linked), але у цьому питанні ми, як і усі гравці ринку, повністю залежимо від прийняття нової редакції закону «Про страхування». У разі прийняття закону, СЕБ ЛАЙФ ЮКРЕЙН бачить певні конкуренті переваги у реалізації цього продукту, адже скандинавська Група СЕБ, частиною якої ми являємося, має значний досвід та є лідером на своєму локальному ринку у цьому виді страхування. 

4. Які  зміни (законодавчі та організаційні) повинні відбутися на ринку для позитивного впливу на роботу та результат вашої компанії?

   На нашу думку дуже важливими є декілька моментів, які позитивно вплинуть як на розвиток нашої компанії, так і на розвиток ринку в цілому. Дуже важлива більш активна участь держави у просуванні пенсійної реформи в країні. Держава повинна більш старанно розтлумачувати населенню суть та важливість проведення пенсійної реформи. У цьому питанні лише гравці страхового ринку не здатні досягти позитивних здвигів, активна участь держави вкрай необхідна.

   Також потрібна податкова реформа, яка дозволить максимально забезпечити прозорість, простоту та обов'язковість оподаткування доходів усіх громадян. Не менш важлива консолідація гравців ринку та більш якісний нагляд над ним. Важливий якісний пруденційний нагляд, упорядкування ринку фінансових посередників, їх якісне навчання, сертифікація та створення єдиного реєстру чи то держорганами, чи то силами гравців ринку.

   Також сюди слід відмітити важливість розвитку фондового ринку у країні та створення працюючого фонду гарантованих страхових виплат.

5. Що ви очікуєте від 2013 року?

   У цьому році ми очікуємо прийняття закону «Про страхування», та, в наслідок цього, спрощення роботи гравців ринку з регулятором. Не менш очікувана нами подія, це створення реєстру агентів по страхуванню життя, що дозволить впорядкувати ринок фінансових посередників та якісно вплине як на клієнтів страхових компаній, так і на ринок страховиків в цілому.

 

КОМЕНТАРІ (0)