Новини

Головна Новини Професійний погляд Бліц-інтерв’ю Дмитра Дубіни - генерального директора ПрАТ «Страхова компанія «Дженералі Страхування життя»

Бліц-інтерв’ю Дмитра Дубіни - генерального директора ПрАТ «Страхова компанія «Дженералі Страхування життя»

14.02.2013
Українська федерація убезпечення
1. Що, на Ваш погляд, відбулось важливого у 2012 році на страховому ринку України?
2. Які важливі для Вашої компанії події відбулись у 2012 році?
3. Чи плануєте ви запускати нові клієнтські програми/продукти у 2013 році?
4. Які зміни (законодавчі та організаційні) повинні відбутися на ринку для позитивного впливу на роботу та результат вашої компанії?
5. Що ви очікуєте від 2013 року?

   1. Сподіваюсь, що в минулому 2012 закінчилась реорганізація страхового регулятора, який окрім виконання наглядової та контролюючої функцій, в наступному році зможе більше уваги приділяти розробленню та реалізації стратегії розвитку страхового ринку, удосконаленню законодавства та впровадженню міжнародно визнаних правил функціонування страхового ринку. Нажаль, цей рік показав, що у держави немає системного бачення розвитку ринку страхування життя. Короткострокові, обмежені дії, направлені на «гасіння пожеж», за своєю суттю протирічать довгостроковому фінансовому плануванню, одним з інструментів якого є продукти страхування життя. Непередбачувані податкові зміни, невизначена роль страховиків життя в пенсійній реформі, відсутність можливості контролювати рівень послуг, наданих агентами, не сприяють розвитку галузі.

   2. Протягом 2012 року наша компанія підтвердила свої лідируючі позиції в сегменті корпоративного страхування життя. Ми пишаємось своїми клієнтами  - компаніями-роботодавцями, які, розуміючи виключну важливість людського ресурсу в сучасному бізнесі, несуть соціальну відповідальність перед своїми працівниками та впроваджують програми страхування життя своїх співробітників. За цей рік нашою компанією створені спеціальні продукти для різних категорій корпоративних клієнтів – від невеликих фірм та представництв до багатотисячних промислових підприємств, розроблені та впроваджені нові процедури контролю за якістю наданих послуг. Лінійка роздрібних продуктів поповнилася унікальним дитячим продуктом, який дозволяє батькам не тільки зробити накопичення дитині, а й забезпечити покриття від критичних захворювань, в тому числі таких як енцефаліт та поліомієліт. В 2012 році наша компанія відсвяткувала своє 7-річчя і має амбітні плани на майбутнє.

   3. Ми неперервно працюємо над вдосконаленням своїх продуктів та покращенням якості наданих послуг. В цьому процесі ми поєднуємо міжнародний досвід Групи зі 180-річною історією та локальний досвід професійної команди в Україні. Одночасно з продуктовими інноваціями, багато уваги приділяється збільшенню прозорості продуктів страхування життя. В наших планах розробка спеціальних пропозицій для вже існуючого клієнтського портфелю, активізація співпраці з банками, портал для навчання агентів. Ринок фінансових послуг неперервно змінюється, тому навіть такі «консервативні» установи як страховики життя повинні відповідати вимогам часу, використовувати сучасні інформаційні технології та розвивати виключно клієнто-орієнтований бізнес.

   4. Перш за все вважаю необхідним усунення податкових перепонів, пов‘язаних з корпоративним накопичувальним страхуванням життя, які неумисно виникли під час прийняття Податкового кодексу в 2011 році, і вже майже 2 роки як не можуть бути виправлені. З одного боку, майже кожного дня ми чуємо про жахливий фінансовий стан солідарної пенсійної системи України, про дефіцит пенсійного фонду та необхідність реформ. З іншого боку, ціла категорія соціально-орієнтованих роботодавців, в тому числі і таких, що  використовують програми страхування життя в інших країнах світу, готові здійснювати довгострокові інвестиції в економіку країни, допомагати вирішувати питання пенсійного забезпечення, але в Україні позбавлені такої можливості. Прикро розуміти, що некоректно сформульоване речення в одному нормативному документі позбавляє тисячі наших співвітчизників можливості гідної пенсії.

   Звичайно, згадаю про новий проект Закону України «Про страхування» - мабуть найбільш найдовгоочикуваний документ на страховому ринку, який є край необхідним імпульсом для позитивних системних змін.

   5. 2013 рік - це рік, в якому може бути закладений сталий фундамент для подальшого зростання ринку страхування, в тому числі і страхування життя. Чи станеться це – буде залежати від спільної роботи учасників страхового ринку, регулятора та законотворців.

  Щиро сподіваюсь, що спільна мета допоможе консолідувати ринок страхування, в результаті чого наші клієнти зможуть отримувати ще більш надійні, якісні, прозорі та сучасні страхові послуги.

КОМЕНТАРІ (0)