Новини

Головна Новини Професійний погляд Бліц-інтерв’ю Ігоря Пугачова - Голови Правління НАСК «Оранта»

Бліц-інтерв’ю Ігоря Пугачова - Голови Правління НАСК «Оранта»

15.02.2013
Українська федерація убезпечення
1. Що, на Ваш погляд, відбулось важливого у 2012 році на страховому ринку України?
2. Які важливі для Вашої компанії події відбулись у 2012 році?
3. Чи плануєте ви запускати нові клієнтські програми/продукти у 2013 році?
4. Які зміни (законодавчі та організаційні) повинні відбутися на ринку для позитивного впливу на роботу та результат вашої компанії?
5. Що ви очікуєте від 2013 року?

   Рік, що минув, був досить насиченим на події.

   2012 року за участю страховиків було суттєво удосконалено законодавство в дуже важливій сфері — обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. По-перше, запроваджено новий механізм гарантованих виплат у разі заподіяння шкоди життю і здоров’ю потерпілих в ДТП, і це дуже важливо з соціальної точки зору. По-друге, збільшено розміри мінімальних гарантійних внесків страховиків у фондах МТСБУ та запроваджено механізм контролю залишків таких коштів. По-третє, захищено фонди МТСБУ від позовів за нестраховими зобов’язаннями проти страховиків. По-четверте, передбачено можливості для створення страховиками додаткових гарантійних механізмів виконання своїх зобов’язань.

   Протягом усього 2012 року НАСК «Оранта» разом з Дирекцією та іншими членами УФУ брала активну участь в доопрацюванні законопроекту «Про страхування». Звичайно ж, новий закон створює передумови і механізми для очищення ринку, забезпечення його прозорості, недопущення недобросовісної конкуренції, а також прозорості та передбачуваності діяльності регулятора, можливості громадського контролю за ним. Системно відпрацьовувалися всі розділи нового закону. Йшла постійна оцінка норм проекту на відповідність принципам і положенням Директив ЄС, зокрема Солвенсі 2. Істотно модифікувалися норми, що регулюють питання корпоративного управління страховика, вимоги до платоспроможності, визначення «страхової діяльності» як такої, посередницької діяльності, класифікації видів страхування, процедур ліцензування.

   Зараз ми розглядаємо особливості застосування закону до невеликих страхових компаній, які не створюють великих загроз для роботи ринку. Закон має сприяти саме платоспроможним, сумлінним страховикам незалежно від їх розмірів.

   Водночас 2012 рік став для страхового ринку ще одним роком випробувань на міцність. Ринок охопила хвиля демпінгу. Як наслідок — з’явилися компанії, що не змогли виконувати зобов’язання, тож іншим страховикам довелося «взяти цю ношу на свої плечі». Така ситуація сприяла прискоренню та поглибленню переговорів між страховиками, яким не байдужа доля ринку. Наслідком такої консолідації зусиль було запровадження нової схеми відносин на ринку міжнародних договорів страхування «зелена карта» та напрацювання механізму додаткових гарантій для ринку ОСЦПВВНТЗ за внутрішніми договорами страхування.

   Щодо, безпосередньо, компанії НАСК «Оранта», то насамперед потрібно зазначити, що у 2012 році ми зберегли добрі, довірливі та ділові стосунки зі своїми клієнтами та партнерами, змогли вкотре підтвердити високий статус НАСК «Оранта», який був здобутий за 91 рік діяльності в галузі страхування.

   НАСК «Оранта» ініціювала та підтримувала всі здорові починання на страховому ринку, брала активну участь у їх реалізації. Компанія була відкрита для дискусій та активно співпрацювала зі ЗМІ.

   Компанії також довелося захищати свої інтереси в судах. Особливо складними були судові справи проти державних органів, в яких компанія вимагала дотримання ними прав та обов’язків страховика, гарантованих законами України.

   У 2012 році, як і в попередні роки, компанія оновлювала, удосконалювала свої страхові продукти, які на сьогодні є висококонкурентними — як за ціною, так і за якістю послуг, що надаються, а з огляду на фінансову надійність страховика — затребуваними на ринку.

   Від 2013 року ми очікуємо прийняття Закону України «Про страхування» в новій редакції, на який покладаємо великі надії. Водночас НАСК «Оранта» буде всіляко підтримувати механізми саморегулювання страхового ринку. Як показує практика, крок за кроком з допомогою саморегулювання та законодавчих змін вдається вирішувати найскладніші питання, і в першу чергу, підвищення платоспроможності та фінансової надійності страховиків.

   Також, традиційно, НАСК «Оранта», як багатотисячний колектив, буде підтримувати соціальну спрямованість страхування. Тож у 2013 році ми плануємо бути партнером багатьох соціальних проектів.

   Бажаємо своїм колегам-страховикам, як і НАСК «Оранта», щоб 2013 рік став роком звершень та перемог у страховій галузі, відкрив нові можливості та перспективи для розбудови ринку та економіки країни загалом задля підвищення загальносуспільного рівня життя в Україні.

КОМЕНТАРІ (0)