Новини

Головна Новини Професійний погляд Прогнозні показники страхового ринку України

Прогнозні показники страхового ринку України

06.07.2013
Українська федерація убезпечення
Відповідно до прийнятої в УФУ методології здійснюється прогнозування таких показників розвитку страхового ринку України - валові та чисті надходження страхових платежів для ринку Non-Life (для класичного страхового ринку) та валові надходження страхових платежів для ринку Life.

   Показники для ринку Non-Life групуються за методологією УФУ за основними видами страхування, а саме: автоКАСКО, інше майно, ОСЦПВВНТЗ, Зелена картка, ДМС, інше особисте страхування, інші види страхування, а для ринку Life - з розподілом за каналами продажу: банкострахування, корпоративне страхування та роздрібне страхування.

   У червні 2013 року в УФУ відбулося чергове порівняння прогнозних та фактичних показників розвитку страхового ринку України у 2012 році та уточнення прогнозу на 2013 рік, результати якого було затверджено Президією УФУ 21.06.2013 року:

  Прогнозні та фактичні показники розвитку класичного страхового ринку України у 2012 році (Формат .xls)

  Прогнозні показники розвитку класичного страхового ринку України на 2013 рік (Формат .xls) та презентація (Формат .pps)   

  Показники розвитку класичного страхового ринку України у 2012 році практично співпали з затвердженими наприкінці минулого року прогнозними показниками. За оцінкою єкспертів валові надходження страхових платежів за видами страхування іншими, ніж страхування життя  зросли на +5 % (прогноз +6%), зокрема, за основними видами страхування:

автоКАСКО -1% (прогноз +1%);

ОСЦПВВНТЗ (внутрішнє) +4% (прогноз +9%);

Зелена картка +16% (прогноз +10%);

Медичне страхування +13% (прогноз +10%);

Страхування здоров’я +70% (прогноз +38%);

Нещасний випадок +23% (прогноз +24%).

    Валові надходження страхових платежів за видами страхування життя зросли на +34% (прогноз +35%) за рахунок зростання банківського каналу продаж +111% (прогноз +100%) та рітейлу +21% (прогноз +15%).

   Досить висока якість проведеного прогнозування була забезпечена як високопрофесійною роботою експертів, так і щоквартальним уточненням прогнозу.

   Прогноз УФУ на 2013 рік було скориговано за результатами діяльності страховиків у 2012 році. В порівнянні з попереднім прогнозом, затвердженим наприкінці минулого року, погіршено показники діяльності за видами страхування іншими, ніж страхування життя. Зростання валових надходжень страхових платежів прогнозується на рівні +3% (попередній прогноз +11%), а за основними видами страхування:

автоКАСКО -3% (попередній прогноз +7%);

ОСЦПВВНТЗ (внутрішнє) 0% (попередній прогноз +21%);

Зелена картка +0% (попередній прогноз +5%);

Медичне страхування +15% (попередній прогноз +15%);

Страхування здоров’я +20% (попередній прогноз +30%);

Нещасний випадок +20% (попередній прогноз +25%).

    За видами страхування життя прогнозується зростання валових надходжень страхових платежів на +13% (попередній прогноз +22%). Банківський канал зросте на +20% (попередній прогноз +40%), а рітейл на +10% (попередній прогноз +15%). Продовжиться падіння групового страхування на – 15%  (попередній прогноз -15%).

    Прогнозні показники підлягають щоквартальному уточненню за результатами фактичних даних за відповідний період.

КОМЕНТАРІ (0)