Новини

Головна Новини Професійний погляд Оприлюднені показники діяльності страхових компаній – учасників інформаційного обміну (Non-Life) за перше півріччя 2013 року

Оприлюднені показники діяльності страхових компаній – учасників інформаційного обміну (Non-Life) за перше півріччя 2013 року

28.08.2013
Українська федерація убезпечення

  У червні цього року УФУ скоригувала прогнозні показники розвитку класичного страхового ринку України у 2013 році.

У страхуванні Non-Life до 11 590 млн.грн. було зменшено прогнозований обсяг валових страхових платежів, а темп зростання зменшено з +11% до +3%.

Основними видами страхування за обсягом страхових платежів залишаються: автоКАСКО (30%), внутрішня Автоцивілка (21%), ДМС (16%), іншого майна (14%) та інше особисте (11%), за якими прогнозуються такі показники:

автоКАСКО (-3%);

внутрішня Автоцивілка (0%);

ДМС (+16%);

інше майно (0%);

інше особисте (+17%).

 

 За результатами першого півріччя 2013 Учасники інформаційного обміну (17 СК, близько 50% класичного ринку) показали зростання обсягу валових страхових платежів на +6,8% та наступну динаміку за основними видами страхування:

автоКАСКО (-2,6%);

внутрішня Автоцивілка (-5,8%);

ДМС (+6,3%);

інше майно (+28,1%);

інше особисте (+8,7%).

   Основними факторами, що впливають на розвиток ринку страхування Non-Life у 2013 році залишаються: уповільнення темпів зростання економіки України, зменшення обсягу продажу нових автомобілів, зменшення обсягів кредитування, незмінні тарифи за внутрішньою Автоцивілкою при підвищених вимогах щодо мінімальних  розмірів страхового відшкодування за шкоду життю і здоров’ю за цим видом страхування.

   Як наслідок, на страховому ринку України зросте кількість недокапіталізованих компаній, пройде перерозподіл ринку на користь як фінансово стійких страховиків, так і нових учасників ринку, що проводять політику агресивного зростання, захоплення частки ринку.

   На ринку Life у 2013 головними негативними трендами залишаються: продовження стагнації у накопичувальному страхуванні, падіння обсягів платежів за груповими договорами страхування (зокрема, з причини нарахування ЄСВ на страхові платежі). Позитивну динаміку зберігає банківське страхування, водночас, його ефективність залишається невисокою, враховуючи значний рівень аквізиційних витрат за цим каналом продажу.

    З показниками діяльності страхових компаній – учасників інформаційного обміну (Non-Life) за перше півріччя 2013 року можна ознайомитись у розділі "Статистика"

КОМЕНТАРІ (0)