Новини

Головна Новини Професійний погляд Генеральний директор УФУ прийняла участь у засіданні Громадської ради при Мінсоцполітики.

Генеральний директор УФУ прийняла участь у засіданні Громадської ради при Мінсоцполітики.

07.10.2013
Українська федерація убезпечення

   На засіданні Громадської ради при Мінсоцполітики  Генеральним директором УФУ – Галиною Третьяковою презентовано доповідь на тему стимулювання роботодавців до збільшення витрат на соціальний захист найманих працівників.

    «На сьогодні не існує жодного виду особистого страхування, внески роботодавця за яким так само як і ЄСВ, відносились би на витрати роботодавця, не включались до складу податку на доходи фізичної особи, а також на які б водночас не нараховувався ЄСВ. Це створює нерівні умови, не дає можливості страховикам конкурувати з державою у системі організації соціального захисту для так званого середнього класу. Справа ж держави опікуватись тими прошарками населення, що не здатні самі організувати собі такий захист. Такий підхід може суттєво знизити навантаження на державний бюджет.

   Українські страхові компанії готові «підставити» плече Державі у скрутні часи ставши її підрядником у додатковому соціальному убезпеченні застрахованих осіб. Важливо, що виключення страхових внесків із бази нарахування ЄСВ, не спровокує негативних схем,  так званий «податковий арбітраж», у  сфері особистого страхування завдяки добре вибудуваної в Україні системі оподаткування таких операцій.», – заявила Галина Третьякова.

   Створити економічні стимули  для роботодавця  передбачається у вигляді запровадження рівних умов закупівлі соціального захисту у держави і у приватних партнерів (страховиків, НПФів). 

   Не включення до складових фонду заробітної плати страхових внесків, що робить роботодавець для своїх найманих працівників повністю відповідає світовій практиці та за висновками Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці відповідає положенням статей 1 та 2 Закону України  «Про заробітну плату».

   Натомість Пенсійний Фонд - орган, який був до 01.10.13 р. уповноважений надавати роз’яснення з питань адміністрування ЄСВ,  надаючи роз’яснення щодо необхідності, у відповідних випадках, нарахувати ЄСВ, керувався    Інструкцією зі статистики заробітної плати - нормативно правовим актом Державного комітету статистики.  Проте,   Інструкція прямо передбачає, що в ній містяться основні методологічні положення  щодо визначення показників оплати праці у формах державних статистичних спостережень з метою одержання об'єктивної статистичної інформації про розміри та структуру заробітної плати найманих працівників та те, що  ця Інструкція не застосовується для визначення  складових  фонду оплати  праці  як бази (об'єкта) для нарахування внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

   Така суперечлива ситуація, що склалась на сьогодні в питанні включення страхових внесків до бази нарахування ЄСВ і зумовила УФУ ініціювати наступні зміни до законодавства:

-         внесення зміни до статті 2 Закону України «Про оплату праці» щодо виключення із структури заробітної плати внесків роботодавців за договорами особистого страхування до організацій будь яких форм власності;

-         внесення зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. №1170 «Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;

-         внесення змін до Інструкції зі статистики заробітної плати.

   Всі 53 присутні на засіданні інститути громадянського суспільства, що входять до складу громадської ради одноголосно підтримали пропозиції УФУ.

   Також прийнято рішення звернутись до Міністра соціальної політики України Королевської Н.Ю. та зацікавлених міністерств та відомств з проханням підтримати проект Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про оплату праці» проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. №1170 «Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та проект Наказу Держкомстату України  «Про внесення змін до Інструкції зі статистики заробітної плати» та внести їх на розгляд Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

 

 

«Наведені слайди чітко показують, як потерпають компанії із страхування життя, як зменшується частка групового довгострокового страхування життя, що має накопичувальну компоненту. Але, по великому рахунку, в першу чергу втрачає саме Держава, яка не отримує довгострокового ресурсу (як макроекономічного стабілізатору у часи кризових явищ в економіці), так само втрачає банківська система, яка не має ресурсу для іпотечного кредитування, втрачає фондовий ринок, держава також не отримує міцних партнерів у справі розбудови СОЦІАЛЬНОЇ держави..»

 

КОМЕНТАРІ (0)