Новини

Головна Новини Професійний погляд Відкрита заява Української федерації убезпечення про підтримку європейської інтеграції України

Відкрита заява Української федерації убезпечення про підтримку європейської інтеграції України

04.12.2013
Українська федерація убезпечення

   Українська федерація убезпечення заявляє про підтримку європейської інтеграції України. Ми переконані, що європейська інтеграція - це шлях до прозорого, платоспроможного страхового ринку з високими стандартами захисту прав споживачів, що повною мірою забезпечує потреби суспільства в управлінні багатоманітними ризиками сучасного світу. Європейська інтеграція для страхового ринку України - це європейський  досвід, високі стандарти та інвестиції, сильний страховий сектор в Україні, якому будуть довіряти свої ризики громадяни та держава, який , у свою чергу, буде слугувати джерелом довгострокових ресурсів, яких зараз так потребує наша економіка.

   Ми усвідомлюємо, щоб досягнути цих цілей за сучасного стану необхідно величезні зусилля.

   Починаючи з 2008 року страховий ринок України знаходиться в стадії стагнації: скорочуються робочі місця, зменшуються сплачені податки, відбувається відтік інвестицій тощо. Впродовж цього часу ринок залишили чотири стратегічних інвестори з країн Євросоюзу. І цей відтік буде продовжуватись й далі, якщо не відбудеться належних змін. Тривала пауза в процесі підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом лише погіршить ситуацію.

   Сьогодні, після п’яти років нищівного демпінгу страховий ринок потребує підтримки. І мова не про бюджетні кошти. Якщо інвестори побачать реальний потенціал в українському страхуванні, вони будуть вкладати капітали в його розвиток. Потрібно лише, щоб держава забезпечила належне регулювання ринку і прийняття адекватної законодавчої бази. Тоді страхування вже через кілька років стане потужним локомотивом розвитку економіки і, замість того щоб позичати кошти у міжнародних інвесторів і кредиторів, держава зможе сприяти акумулюванню внутрішніх ресурсів за допомогою страхового ринку і направленню на інноваційний розвиток економіки.

   Отже страховий сектор потребує встановлення цивілізованих, європейських правил регулювання та нагляду, професійного, незалежного, інституційно спроможного регулятора, оновленого законодавства. Саме тоді ринок забезпечить надійний захист громадян, підприємств від несприятливих подій та пріоритетний розвиток особистих видів страхування. Як наслідок проникнення страхування на рівні 5% ВВП, порівняно з 0,7% сьогодні, є цілком реальним завданням.

   На цьому шляху вже зроблені певні кроки. Особливо ці процеси активізувались в період підготовки до підписання Україною угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Так, підвищено статус регулятора шляхом забезпечення його інституційної незалежності через запровадження колегіальності в прийнятті рішень, підготовлено до другого читання проект Закону України «Про страхування» на європейських принципах, розроблено систему гарантування виплат за договорами страхування життя. У свою чергу страховиками на засадах саморегулювання реформовано ринок страхування «Зелена картка». 

   Ми переконані, що сьогодні страховий ринок і вся Україна, як ніколи, наблизився до початку впровадження в нашій державі  європейських цінностей та європейських стандартів. Тому ми закликаємо до якнайшвидшого підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом для того, щоб і громадяни, і органи державної влади, й інститути громадянського суспільства отримали чіткий дороговказ і спільну платформу для подальших дій.  

 

Українська федерація убезпечення (УФУ) зареєстрована 23 грудня 2008 року.

 Учасники Федерації – провідні компанії класичного страхового ринку України, а саме: НАСК «Оранта», ПрАТ «АСК «ІНГО Україна», АТ «СК «АХА Страхування», ПрАТ «Європейське туристичне страхування», АТ «СК «Оранта-життя», ПрАТ «СК «Європейський страховий альянс», ТДВ «Альянс Україна», ПрАТ СК "К'Ю БІ І Україна", ПрАТ «АСК «ІНГО Україна Життя», ПрАТ СК «Ейгон Лайф Україна», ПрАТ "СК "Класік Страхування життя", ПрАТ «СК «Кардіф», ПрАТ «Страхова компанія СЕБ Лайф Юкрейн», ТДВ "СК "Фінекс", СК «ЛЕММА-ВІТЕ», Представництво «АОН ФІНЛЕНД Оі», «Інститут аналізу ризиків», Представництво «Вілліс Полска С.А.», ВАТ «Транссибірська перестрахова корпорація» ТОВ «БРИТМАРК», Представництво в Україні АТВТ «Русское перестраховочное общество» та юридичне бюро «ЕКОВІС Бондар та Бондар».

   Федерація створена з метою сприяння розвитку класичного страхування в Україні, недопущення недобросовісної діяльності її Учасників, гарантування високого рівня послуг страхування, що надаються Учасниками Федерації, а також з метою інтеграції українського та європейського ринків страхування, захисту інтересів Учасників Федерації.

КОМЕНТАРІ (0)