Новини

Головна Новини Професійний погляд Підсумки діяльності страховиків-учасників «ПРІМА» за 10 місяців 2013 року

Підсумки діяльності страховиків-учасників «ПРІМА» за 10 місяців 2013 року

08.01.2014
Українська федерація убезпечення

   Відповідно до рішення Президії УФУ оприлюднені показники діяльності страхових компаній – учасників інформаційного обміну “ПРІМА” за десять місяців та жовтень 2013 року.

  Показники діяльності страхових компаній (Non-life) – учасників інформаційного обміну “ПРІМА” за десять місяців та жовтень 2013 року (за оперативною звітністю) – формат PDF

  Показники діяльності страхових компаній (Life) – учасників інформаційного обміну “ПРІМА” за десять місяців та жовтень 2013 року (за оперативною звітністю) – формат PDF

 

Коментує Ігнат Якубовський, начальник відділу розвитку продажів і клієнтського сервісу СК «Allianz Україна»:

   За 10 місяців 2013 СК класичного ринку Non-Life показали помірно позитивну динаміку зборів.

   Згідно оприлюднених даних СК – учасників інформаційного обміну (УІО), у жовтні приріст премій дещо сповільнився (-7% до показника жовтня 2012).
Це вплинуло на динаміку платежів сумарно за 10 місяців, що у порівнянні з результатом січня-вересня знизилася з 6% до 5%.

   Основний фактор – сповільнення темпів приросту обсягу зборів з ДМС. Цей вид страхування є одним із найзбитковіших. При пролонгації договорів СК деколи підвищують тарифи у порівнянні з минулорічними. Клієнти, що не бажають платити більше чи незадоволені якістю обслуговування, шукають нового страховика. Через це у сегменті ДМС постійно проходить перерозподіл портфелів між учасниками, у тому числі крупні клієнти СК–УІО можуть перейти до СК, що в інформаційному обміні участі не беруть.

   Втрата у жовтні 2013 однією з СК–УІО великої частини бізнесу ДМС спричинила відчутне зниження динаміки зборів з даного виду загалом. У той час як приріст портфелю ДМС СК-УІО за 9 місяців 2013 до 9 місяців 2012 складав +10%, аналогічний показник за січень-жовтень становив уже -2%.
Приріст обсягу виплат з ДМС також дещо сповільнився: +9% за січень-жовтень у порівнянні з результатами 10 місяців. Зокрема, у жовтні 2013 об’єм відшкодувань зріс лише на 2%.


   Динаміка премій класичних СК за іншими лініями бізнесу відображає ситуацію всього 2013 року:
• мінімальний приріст із каско (в межах 5%);
• стагнація ринку ОСЦПВ (динаміка близька до 0%);
• зростання зборів із Зеленої карти внаслідок приведення цін на поліси до рівня затверджених законодавчо;
• збільшення обсягів страхування майна фізосіб у роздрібних мережах.

 

КОМЕНТАРІ (0)