Новини

Головна Новини Професійний погляд Звіт про діяльність Української федерації убезпечення у 2013 році

Звіт про діяльність Української федерації убезпечення у 2013 році

24.01.2014
Українська федерація убезпечення

Шановні колеги та партнери!

   Пропонуємо Вашій увазі річний звіт про діяльність Асоціації «Українська федерація убезпечення» за 2013 рік. (формат PDF)

   Аналіз діяльності страховиків у цьому році в черговий раз переконав, що страховий ринок – невід’ємна складова фінансового ринку, «дзеркало» стану економіки, інвестиційного та бізнес клімату в країні і він дуже чутливий до проблем будь-яких його сегментів.

   Водночас, ринок страхових послуг тісно пов’язаний з виробничою сферою і рівнем добробуту населення. Позитивні зміни в економіці, підвищення добробуту населення сприяють активності страхових компаній, а стабільний розвиток останніх створює умови для покращення стану економіки шляхом інвестування накопичених ними грошових коштів у різні її сфери та галузі.

   Якщо ми говоримо про кількісні показники ринку то, для вітчизняного страхового ринку 2013 далеко не найвдаліший період. Але Ми спостерігаємо процеси якісних змін у страхуванні, перебудову принципів ведення бізнесу – збільшення фокусу на клієнта, на якість сервісу та прибутковість діяльності компаній зі сторони акціонерів та менеджменту. У сучасних економічних реаліях розвиток отримують лише окремі види страхових послуг, наприклад зростає банківське страхування, пов'язане з кредитуванням.  Водночас соціально важливі, «локомотивні», види – автострахування, “автоцивілка”, довгострокове страхування життя – фактично зупинилися у своєму розвитку.

   Цього року УФУ виповнилось п’ять років. За цей час вже реалізовано багато ініціатив, спрямованих на побудову в Україні прозорого, клієнтоорієнтованого та платоспроможного страхового ринку. Ця робота спирається на найкращий світовій досвід, сучасні стандарти страхування та новітні науково-технічні досягнення у сфері надання послуг.

   Серед досягнень УФУ у 2013 році можна відзначити оновлення державної середньострокової стратегії розвитку страхового ринку України на 2012-2020 роки, активну роботу над новою редакцією проекту Закону України «Про страхування», змінами до Податкового Кодексу, удосконалення методики прогнозування основних показників розвитку ринку класичного страхування, діяльність щодо впровадження Методики оцінки вартості життя в Україні.

    В продовж року фахівці УФУ, колектив Дирекції активно співпрацювали з державними органами, законотворцями, громадськими організаціями та експертами, проводились круглі столи з «гарячих» питань, спільно з аналітичними агенціями організовано синдикативні дослідження страхового ринку.

   Крім цього, у звітному році, Федерація активно шукала шляхи щодо  об’єднання  учасників класичного страхового ринку. Вперше за останні роки всі 3 об’єднання страховиків  вийшли зі спільними пропозиціями, щодо принципових питань розвитку ринку, на захист вільної конкуренції тощо.

    Зросла кількість учасників аналітичного проекту розкриття інформації «ПРІМА».  Вже зараз страховики — учасники “ПРІМА” переконуються у корисності та перспективності такого аналітичного продукту, а фахівці визначають його як якісний та сучасний фаховий інструмент.

    Така систематична співпраця дозволила своєчасно і професійно реагувати на обставини, які мають негативні наслідки та несуть фінансові та репутаційні загрози не лише для членів УФУ, а й для галузі в цілому.

    Представляючи на ваш розгляд здобутки Федерації у 2013 році, хочемо висловити вдячність колегам і партнерам Федерації за плідну співпрацю, а також опонентам за небайдужість до нашої спільної справи. Бажаю вам оптимізму та впевненості у завтрашньому дні.

  З повагою
Президент Української
федерації убезпечення                                        Андрій Перетяжко

КОМЕНТАРІ (0)