Новини

Головна Новини Професійний погляд Відкрите звернення членів Громадської ради при Нацкомфінпослуг щодо введення збройних сил Російської Федерації на територію України

Відкрите звернення членів Громадської ради при Нацкомфінпослуг щодо введення збройних сил Російської Федерації на територію України

11.03.2014
Українська федерація убезпечення
5 березня 2014 року відбулося чергове засідання Громадської ради при Нацкомфінпослуг. В ході засідання члени Ради обговорили та затвердили Положення, Регламент та Структуру Громадської ради. На засіданні також було внесено та обговорено питання про позицію учасників ринків небанківських фінансових послуг та їх професійних об’єднань щодо неприхованої військової агресії Російської Федерації до України та намагання порушити територіальну цілісність нашої держави. Учасники засідання, які представляють 27 інститутів громадянського суспільства на небанківському фінансовому ринку України, одноголосно прийняли відповідне звернення з цього приводу до керівництва держави та Посольства РФ в Україні (додається)

   Ми, члени Громадської ради при Нацкомфінпослуг (Національній комісії що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг) представляємо 27 інститутів громадського суспільства, що здійснюють свою діяльність в напрямку розвитку небанківських фінансових ринків, рішуче засуджуємо дії Російської Федерації щодо введення Збройних сил Росії на територію України.

   Ми, вважаємо дії Російської Федерації необґрунтованими, та такими, що порушують положення Статуту ООН, Гельсінкського заключного акту НБСЄ, Декларації про принципи міжнародного права, Договору про дружбу та співробітництво між Російською Федерацією та Україною, а також низки інших міжнародних договорів.

   Російська Федерація як одна із країн-гарантів Будапештського меморандуму зобов’язана поважати суверенітет і незалежність України.

   Заяви російських політиків та дипломатів про порушення прав росіян та російськомовних українців на території України є безпідставними. Питання схвалення рішень про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України віднесено до повноважень Верховної Ради України, згідно пункту 23 статті 85 Конституції України.

   Україна – є унітарною та суверенною державою. Будь-які заклики щодо розділу її території та населення є неприпустимими. Виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.

   Зважаючи на викладене, ми, члени Громадської ради при Нацкомфінпослуг розцінюємо дії Російської Федерації як акт агресії та як такі, що порушують домовленості міжнародних договорів.

   Ми, члени Громадської ради при Нацкомфінпослуг, закликаємо українців та усіх, хто проживає на території України, об’єднатися заради збереження миру, правопорядку та територіальної цілісності України.

   Ми підтримуємо зусилля діючої влади щодо якнайшвидшого вичерпання міждержавного конфлікту та виведення російського військового контингенту з території України, в тому числі з території Автономної республіки Крим.

   Україна є демократичною та правовою державою. Не зважаючи на останні події в Україні ми закликаємо представників влади забезпечити захист іноземних інвестицій у фінансовий ринок України та недоторканність прав власності усіх іноземних власників на їх частки (долі) у фінансових установах, зареєстрованих в Україні, в тому числі інвесторів з Російської Федерації.

   Визнаючи, що Україна, безперечно, є європейською державою, ми підтримуємо відновлення роботи по підготовці підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і його державами.

   Ми, члени Громадської ради при Нацкомфінпослуг, підтримуючи відновлення євроінтеграційних процесів в Україні, докладемо усіх зусиль задля стабільного розвитку ринків фінансових послуг в Україні з урахуванням найкращих міжнародних практик та налагодження ділового міжнародного співробітництва.

   Члени Громадської ради при Нацкомфінпослуг, представники інститутів громадянського суспільства.

Голова Громадської Ради при Нацкомфінпослуг                                              Подолєв І.В.

 

КОМЕНТАРІ (0)