Новини

Головна Новини Професійний погляд Українська федерація убезпечення запропонувала кандидатуру на посаду Голови Нацкомфінпослуг

Українська федерація убезпечення запропонувала кандидатуру на посаду Голови Нацкомфінпослуг

22.03.2014
Українська федерація убезпечення


   У зв’язку із необхідністю термінового вирішення питання кадрового «перезавантаження» Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, яке досі не відбулось,  УФУ звернулась до Уряду та Верховної Ради України.

   До Регулятора віднесено нагляд та регулювання ринку страхових послуг, частка якого у активах всіх небанківських фінансових установ складає біля 70 відсотків.

   Наразі страховий сектор потребує кардинальних реформ. Реформування сектору у відповідності до європейського досвіду передбачено, з одного боку, проектом Угоди з ЄС, а з другого боку, може забезпечити сучасні потреби суспільства в страхових послугах та створити в державі дієві механізми соціального захисту та систему відновлення втраченого майна.

   Здійснення таких реформ може відбутись лише за умови очищення страхового сектору від недокапіталізованих компаній, що наразі становлять загрозу для споживачів. Очищений страховий сектор у купі з сильним Регулятором дозволить державі використовувати страховиків як підрядників у забезпеченні та захисті життя, здоров’я, працездатності та пенсійного забезпечення громадян України. Реформи мають провадитись терміново та з «швидкими перемогами». Україна не може дозволити собі втрату часу для «навчання» нової людини, що не має досвіду планування розвитку страхової галузі та роботи у ній, навіть при наявності інших позитивних якостей. Знання страхової галузі, наявність стратегії її розвитку, а особливо уявлення механізмів зміни принципів нагляду (перехід на так званий пруденційний нагляд у відповідності до вимог ст.29 закону України про фінансові послуги та Угоди з ЄС) мають бути вимогою «номер один» до кандидата. Такі самі вимоги оприлюднював Світовий банк, який більш ніж три останніх роки не співпрацює з непрофесійним та недосвідченим Регулятором.

   Краще за все, щоб стратегічна платформа кандидата на Голову Регулятора була попередньо узгоджена з асоціаціями, що діють на фінансових ринках, та водночас Уряд має надати «карт-бланш» на приведення страхового сектору до капіталізованого стану. Вихід з ринку недокапіталізованих структур має бути неупередженим та професійним, Регулятору треба продемонструвати свою ефективність, мають бути апробовані механізми передання страхових портфелів, введення зовнішнього управління у компанії, введення індивідуального нагляду за крупними роздрібними страховиками і все це для недопущення соціального вибуху.

   Кандидатура Голови має відповідати вимогам щодо бездоганної ділової репутації та сприйматись першими особами держави (Президентом, Прем’єр – міністром, Міністрами соціально – економічного блоку Уряду).

   Вважаємо, що на сьогодні майже єдина кандидатура, що в стані зробити разом із соціально-економічним блоком Уряду реформу страхового сектору – це Завада Олександр Леонідович. Попри різне відношення представників страхового сектору особисто до нього, реформи, які сьогодні здаються недосяжними, можуть бути втілені в життя за допомогою його енергії та знань. А його моральні якості та не сприйняття корупції є заставою у розбудові чесного ринку страхових послуг.

 

КОМЕНТАРІ (0)