Новини

Головна Новини Професійний погляд Коментар щодо показників діяльності страховиків-учасників інформаційного обміну УФУ за 1 місяць та січень 2014 року

Коментар щодо показників діяльності страховиків-учасників інформаційного обміну УФУ за 1 місяць та січень 2014 року

03.04.2014
Українська федерація убезпечення
Діана Коченкова, директор департаменту маркет-менеджменту СК «Allianz Україна»

   Ще восени всі ми, члени УФУ, давали помірковано позитивні прогнози на 2014 рік з динамікою в +4%. Ми вважали, що особливих підстав для активного зростання немає, але принаймні рік не буде гіршим за 2013 і за певними лініями буде продовжувати зростати.

    Зараз же за підсумками січня 2014 року та з урахування поточної політичної та економічної, зрозуміло, що, на жаль, ми помилялися і прогнози доведеться переглянути. В січні 2014 року членами УФУ біло зібрано на 9% менше премій, ніж у січні 2013. При цьому суттєве падіння практично за всіма лініями, окрім КАСКО, яке зростало за рахунок розпродажу моделей 2013 року за нижчими і зафіксованими у гривнях цінами. Вже в березні впливу цього фактору не буде.

   Загалом же ринок переживав суттєве падіння за ДМС (-14%), яке традиційно останні роки демонструвало зростання. Досить різке падіння також з інших особистих видів страхування (-16%), страхування майна (-17%) та ОСЦПВ (-11%).

    В інших умовах можна було казати, що 1 окремий місяць не показовий і рано робити прогнози. Проте, як ми пам’ятаємо, січень був відносно спокійний у порівнянні до лютого в політично-соціальному плані. Тому на жаль, за підсумками лютого та березня ми не очікуємо кращих результатів.

 

Детально - Підсумки діяльності страховиків-учасників «ПРІМА» за 1 місяць та січень 2014 року

КОМЕНТАРІ (0)