Новини

Головна Новини Професійний погляд "Перехід до страхової медицини повністю змінить систему фінансування охорони здоров’я"

"Перехід до страхової медицини повністю змінить систему фінансування охорони здоров’я"

03.04.2014
Українська федерація убезпечення
Генеральний директор Української федерації убезпечення Галина Третьякова.
Телеканал БТБ. 3 квітня 2014


   Перехід до обов’язкового медичного страхування - це в першу чергу зміна системи фінансування охорони здоров’я. Держава має визначити певні джерела фінансування страхування для кожної з верств населення.

   Сьогодні наша медична галузь страждає від хронічного недофінансування, за оцінками ВОЗ та Мінохорони здоров’я  ми фінансуємо медичні витрати лише наполовину, а решта надходить «чорним» шляхом, тобто із кишені хворого до кишені лікаря. Фінансувати медицину по-іншому ми поки що не навчилася. Тому процедура переходу до обов’язкового медичного страхування - це в першу чергу зміна системи фінансування.

   Треба вишукувати джерела цього фінансування. Одним з них може бути роботодавець, адже є так звані єдині соцвнески, які він сплачує для своїх найманих працівників. На них (внески) закуповують соцпослуги, серед яких має бути і медстрахування. Для інших верств населення треба шукати інші джерела. Чи це буде, наприклад, для пенсіонерів — Пенсійний Фонд, який і так переобтяжений, для безробітних — Фонд соціального страхування на випадок безробіття, для студентів/дітей — можливо, держбюджет.

 

Джерело - Телеканал БТБ

КОМЕНТАРІ (0)