Новини

Головна Новини Професійний погляд Парламенту необхідно невідкладно впроваджувати механізми захисту громадян, які скористалися послугами виїзного туризму, на випадок втрати туроператором платоспроможності, оскільки цей ринок знаходитися на порозі серйозної кризи

Парламенту необхідно невідкладно впроваджувати механізми захисту громадян, які скористалися послугами виїзного туризму, на випадок втрати туроператором платоспроможності, оскільки цей ринок знаходитися на порозі серйозної кризи

01.11.2014
Генеральний директор Української федерації убезпечення Галина Третьякова.
радіо Голос Столиці

   Туроператорів можуть зобов’язати мати фінансове забезпечення. Така ініціатива посприяє захисту туристів від ризику банкрутства туроператорів. З такою пропозицією виступили страхові компанії та учасники туристичного ринку. Цю ініціативу в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментувала Генеральний директор Української федерації убезпечення Галина Третьякова.

   На що спрямовано цю пропозицію?
– Йдеться про захист людей, які користуються туристичними послугами у виїзному туризмі. У нас є стаття Конституції, згідно якої якщо громадянин України залишився за межами України і у нього немає коштів для того щоб повернутися, прожити, прогодуватися, придбати предмети першої необхідності – в цій ситуації ми повинні забезпечити репатріацію людини. У разі, коли збанкрутував туроператор, люди, вивезені за межі України, залишаються без допомоги. Про те, що потрібно обов’язково страхувати туроператора від ризику його неплатоспроможності, мова йде вже дуже багато років. На жаль, віз і нині там, в діючий закон про туризм, де є стаття «фінансове забезпечення», не вносяться зміни. Справа в тому, що в європейській практиці забезпечення туроператора виконується трьома способами. Або туроператор кладе невідкличний депозит, який використовується у випадку, якщо він стає неплатоспроможним, або приймається банківська гарантія, або страховий поліс. У даному випадку актуальний страховий поліс, тому що страховики мають логістичні асистанс-фірми, які можуть протягом доби допомогти людині, яка опинилася за кордоном без підтримки.

   Скільки часу потрібно на те, щоб впровадити цю ініціативу?
– Насправді, потрібна тільки політична воля ВР. Якщо народні депутати будуть готові захистити споживачів туристичних послуг, адже в цьому випадку мова йде не про захист туроператора, чи не про захист страхової компанії, то ця ініціатива буде реалізована дуже швидко. Якщо цей склад ВР буде думати категоріями зручно це чи ні туроператору, зручно це чи ні страховим компаніям, то цей закон не впровадять ніколи. А ситуація така, що в будь-який момент може початися хвиля банкрутств туроператорів.

КОМЕНТАРІ (0)