Новини

Головна Новини Професійний погляд Податкова реформа: чесні страховики нічого не втратять

Податкова реформа: чесні страховики нічого не втратять

11.02.2015
Українська федерація убезпечення
Генеральний директор Української федерації убезпечення Галина Третьякова. "Голос Столиці"


   Згідно з новими правилами оподаткування, платити більше будуть ті страхові компанії, які отримували великі прибутки від перестрахування, або ті, хто використовував податковий арбітраж для уникнення оподаткування, заявила Генеральний директор Української федерації убезпечення Галина Третьякова.

   Прийнята система оподаткування може призвести до небажаного результату, зокрема, це стосується страховиків. Уряд шляхом нових правил оподаткування сподівався збільшити надходження до бюджету, але ефект може виявитися протилежним.

   Оскільки сьогодні страховий бізнес малорентабельний, існує кілька варіантів розвитку подій: страхові компанії почнуть затримувати виплати, або ж вони просто залишать ринок. Так, деякі експерти сходяться на думці, що нова система оподаткування може просто знищити український страховий бізнес. Раніше оподаткування страхових компаній України складало 3% відрахування до бюджету від розміру доходу, отриманого від страхової діяльності. Згідно з новим законодавством, до цього податку приплюсували ще й 18% податку з прибутку. Таким чином, була введена «змішана» система оподаткування.

   Як відіб’ються нові правила оподаткування на учасниках страхового ринку, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповіла Генеральний директор Української федерації убезпечення Галина Третьякова.

   Як це нововведення може відбитися на страховиках?

   – Мені б хотілося трохи захистити цю систему. По-перше, ввели новий податок. Насправді, страхові компанії і платили два податки. Справа в тому, що страховики не є платниками ПДВ. Отже, для компенсації відсутності такого податку європейська та українська практики мали два податки. Страхові компанії і раніше платили 3% з податку. Зараз вони платитимуть теж 3%, але за вирахуванням ще двох типів договорів страхування: договори медичного страхування та договори додаткової пенсії. Доходи страхової компанії за цими двома типами договорів страхування під 3% потрапляти не будуть взагалі.

   Що стосується другого податку, то страховики платили податок від іншої, крім страхової, діяльності. І у них не було можливості списувати збитки від страхової діяльності на інші доходи. Зараз це дозволено, і ті компанії, у яких були великі виплати страхових відшкодувань і був збиток від страхової діяльності, які переплачували податок від іншої діяльності, зможуть цей збиток перекрити за рахунок інвестиційного доходу або інших доходів.
У цьому випадку страховики, крім усього іншого, вирівняли так званий податковий арбітраж, який міг використовуватися підприємствами для ухилення від оподаткування. Тепер такої різниці в системі оподаткування немає, страховиків нарешті після більш ніж двадцятирічної епопеї перевели на загальну систему оподаткування. Тому страшного нічого не сталося. Навпаки, це все прибирає негативні явища на ринку.

   Страховики тепер платитимуть більше чи менше?

   – Я бачила лише три страхові компанії, які платитимуть більше. Але платити більше будуть ті компанії, у яких або був великий ефект від перестрахування, або ті, хто використовував податковий арбітраж, і в результаті цих операцій по страховій діяльності мав великий прибуток.

Детально - Податкова реформа: чесні страховики нічого не втратять

КОМЕНТАРІ (0)