Новини

Головна Новини Професійний погляд Ми очікуємо ефективних реформ та якісних змін, які нарешті торкнуться і страхового ринку України

Ми очікуємо ефективних реформ та якісних змін, які нарешті торкнуться і страхового ринку України

16.02.2015
Українська федерація убезпечення
Мирослав Бойчин, Голова Правління ERV Україна

   Що, на Ваш погляд, відбулось важливого у 2014 році на страховому ринку України?

  2014 рік став роком випробувань для всієї країни, які тривають і досі. Революційні події минулого року, військовий конфлікт на сході, тривала політична та економічна криза – все це кардинально змінило умови існування та функціонування бізнесу в усіх галузях економіки, в тому числі на страховому ринку. Для всіх компаній – це тест  на міцність і, безумовно, найтяжчий період в історії страхового ринку України.

   Які важливі для Вашої компанії події відбулись у 2014 році?

   Складні економічні умови, зокрема девальвація національної валюти, значне скорочення ринку, падіння купівельної спроможності населення,  змусили нас переглядати та змінювати стратегічні плани компанії, впроваджувати антикризові заходи. На щастя, ми маємо підтримку наших європейських акціонерів, які з розумінням відносяться до ситуації на українському ринку та, незважаючи на складні умови, бажають залишатися на ньому.

   Чи плануєте ви запускати нові клієнтські програми/продукти у 2015 році?

   У 2015 році, як і в попередні роки, ми будемо оновлювати та доповнювати наш основний продукт - комплексне страхування подорожуючих за кордон, та активно працювати над розширенням каналів продаж. Чи буде представлено нові продукти та програми страхування залежатиме, перш за все, від потреб ринку та від того, наскільки швидко відновиться попит на туристичні та супутні послуги.   

    Які зміни (законодавчі та організаційні) повинні відбутися на ринку для позитивного впливу на роботу та результат вашої компанії?

    У своєму сегменті ринку ми вже не один рік очікуємо змін у туристичному та страховому законодавстві, зокрема щодо забезпечення та обсягу страхового покриття туристів, подорожуючих за кордон, та в частині забезпечення відповідальності туроператорів перед туристами в разі неплатоспроможності чи банкрутства. На жаль, зволікання законодавців призводять до того, що вчергове на  страховому ринку ми маємо резонансні випадки недострахування туристів, проблем з їх евакуацією з-за кордону, вчергове неплатоспроможність одного туроператора  призводить до значних іміджевих та фінансових втрат для туристичного ринку, що за нинішніх складних умов безумовно погано впливає на обидві галузі.

 Що ви очікуєте від 2015 року?

   Перш за все припинення військових дій, і якщо не покращення, то принаймні на стабілізацію економічної ситуації. Ми очікуємо ефективних реформ та якісних змін, які нарешті торкнуться і страхового ринку України.

 Ваші прогнози щодо розвитку страхового ринку

   2015 рік навряд чи буде менш складним ніж попередній, ми очікуємо подальшого падіння ринку, скорочення обсягів страхових премій та зростання збитковості. Цілком вірогідно, що не всі компанії втримаються на ринку.

КОМЕНТАРІ (0)