Новини

Головна Новини Професійний погляд Пенсійна реформа: що змінюється та чого чекати

Пенсійна реформа: що змінюється та чого чекати

17.11.2015
Українська федерація убезпечення
Наразі Україну охопила низка реформ: зміна системи охорони здоров’я, нова поліція, податкова реформа, реформа місцевого самоврядування, створення нових державних інституцій та багато іншого. Дійшла черга й до пенсіонерів.

    Безумовно, пенсійну систему радянського зразка необхідно змінити. Пенсійне забезпечення України будується на солідарній відповідальності поколінь. Тобто працююче покоління, сплачуючи податки, забезпечує необхідними виплатами тих, хто вже не працює. «Поки у нас демографічна ситуація складалася так, що дві-три-чотири працюючих людини забезпечували одного пенсіонера, все було більш-менш економічно налагоджено. Зараз же ми прийшли до ситуації, коли один працюючий забезпечує одного пенсіонера», - пояснює Генеральний директор «Української федерації убезпечення» Галина Третьякова. Відповідно до чинного законодавства, сума пенсії має складати 60% від останньої заробітної плати.  Для наявності коштів в Пенсійному фонді, кожен працюючий відраховує 36% від своєї заробітної плати. Додатково Пенсійний фонд фінансується з державного бюджету.

   Перші зміни, які передбачає реформа – скасування спеціальних пенсій і створення пенсійної моделі, яка буде однаковою для всіх громадян країни. «Наразі у нас є більше 30 законів, відповідно до яких громадяни мають право обирати формулу нарахування пенсії. Це залежить від стажу, посади та багатьох інших чинників. Зазвичай обирали такий закон, в якому передбачалася найбільша сума. Реформа зводить всі ці положення в одне ціле», - повідомила в ефірі телеканалу «Соціальна країна» Галина Третьякова. Відтепер нарахування пенсії буде відбуватися за єдиною формулою, незалежно від посади пенсіонера. «Ми хочемо змінити форму Пенсійного фонду України на фінансову установу публічного права. Принципи, за якими нараховується пенсія повинні бути зафіксовані в законі. Більше того, Пенсійний фонд має звітувати перед громадою на підставі фінансової звітності, яку складає будь-яка установа», - наголосила пані Галина.

   Пенсійна реформа підводить громадян до того, що хто більше заробляє, у того буде і більше пенсійне забезпечення. Головним елементом пенсійної реформи є паралельне запровадження накопичувального механізму пенсійного забезпечення. Цей механізм дасть можливість побороти «зарплати у конвертах» і створить умови для відповідальності кожного працюючого за своє майбутнє і свої статки у старості. При цьому громадяни матимуть змогу самостійно обирати відсоток відрахувань до накопичувального фонду своєї майбутньої пенсії. «Якщо зараз ми платимо 36% на пенсійне забезпечення, то після реформи будемо платити 2% на особовий рахунок, а 34% до загального фонду. Потім буде 3%, потім - 4%, і так дійде до 7%. Ми взагалі пропонували довести ці відрахування до 14%. А відсоток відрахувань у загальній фонд, відповідно, буде зменшуватися», - зауважила Галина Миколаївна. Разом з тим пенсії виплачуватимуться з двох джерел: державний Пенсійний фонд (солідарна система) та недержавний (накопичувальна система). В першому випадку виплати не залежать від економічних криз чи валютних коливань, в другому – від демографічних ризиків, людина сама собі відкладає кошти на майбутнє.

   Успішне втілення реформи в життя залежить від налагодженої співпраці як державних, так і приватних структур. Важливу роль відіграє бажання та готовність українців залишити звичну «радянську» систему життя, коли держава забезпечувала всім необхідним та дотувала певні витрати. І головним чинником майбутнього достатку кожного з нас є процвітаюча та стабільна держава, нормально працююча економіка.

 

Коментар на каналі "Соціальна Країна"

КОМЕНТАРІ (0)