Новини

Головна Новини Професійний погляд Підсумки Проекту ЖИТТЯ

Учасники

Підсумки Проекту ЖИТТЯ

04.10.2017
Українська федерація убезпечення

  З 1 березня 2017 року Українська федерація убезпечення (УФУ) започаткувала Проект ЖИТТЯ, який наразі об’єднує 9 страхових компаній, що спеціалізуються виключно на страхуванні життя та входять у ТОП 15 лайфових компаній за даними Нацкомфінпослуг.  Головна мета проекту – концентрація зусиль учасників ринку, зацікавлених у розбудові прозорого, надійного, стабільного  та довгострокового бізнесу.

Аналіз результатів діяльності учасників ринку страхування життя свідчить про те, що зберігається тенденція до концентрації ринку.

Частка учасників проекту за 6 місяців 2017 року становить 92% зібраних страхових премій (1 140,6 млн. грн.). Компанії демонструють СТАБІЛЬНИЙ ПРИРІСТ  рік від року та  +20% за підсумками першого півріччя у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Позитивна динаміка росту  компаній-учасників Проекту  свідчить про те, що, незважаючи на всі негативні зовнішні фактори, ринок страхування життя ПРОДОВЖУЄ ЗРОСТАТИ.

Крім учасників проекту, наразі  лише тільки 2 лайфових «публічні страхові компанії» на регулярній основі розкривають свої звітні дані та демонструють позитивні тенденції. В той час, як решта - 25 компаній (за даними Нацкомфінпослуг їх всього  36), частка яких становить лише 4% зібраних страхових премій (50 млн. грн.) демонструють різке падіння, а саме  - 84% у зборах валових страхових премій, тим самим впливаючи на загальні показники ринку, формуючи ілюзію тенденції спаду.

Страхові резерви, які визначають розмір  зобов’язань кожної страхової компанії перед своїми клієнтами на 30.06.2017 в цілому по ринку становлять 7 797 млн грн. При цьому учасники Проекту ЖИТТЯ  концентрують  92%  від загального розміру резервів (що складає 7 171,8 млн.грн.), крім того приріст резервів за останні 6 місяців становить 3%.  Слід підкреслити, що зобов’язання СК, учасників Проекту забезпечені високоліквідними та якісними активами, які гарантують виконання взятих на себе зобов’язань за страховими виплатами.   

Водночас викликає занепокоєння той факт, що значний розмір зобов’язань у вигляді резервів, а саме 440 млн грн,  все ще сконцентрований  під  управлінням компаній, які не є публічними. Отже існує ризик, що певна доля таких зобов’язань знаходиться під загрозою бути не виконаними, чи виконаними не у повному обсязі.

Експерти Проекту ЖИТТЯ зазначають, що на компаній, які є  неплатоспроможними і зникли з ринку  у 2015-2016 роках приходиться близько 400 млн грн. і, наразі незрозумілим є той факт, чи враховані дані зобов’язання у зведеній інформації Нацкомфінпослуг.

Щодо страхових виплат можна відмітити, що  їх розмір невпинно зростає, а частка страхових виплат, які здійснили так звані «публічні страхові компанії» становить 79,5%, при цьому доля учасників проекту у загальному об’ємі страхових виплат  становить 79% (210,0 млн.грн.)

Викликає занепокоєння  значна частка страхових виплат (21%, або 54,6 млн.грн), які задекларували гравці  з невеликими обсягами зібраних страхових премій (всього 50 млн.грн.). Це може бути  фактором ризику, що може призвести до нових банкрутств на ринку Life.

Враховуючи той факт, що на Учасників Проекту припадає 97,7% (106,5 млн.грн.) виплат викупних сум у цілому по ринку, можна припустити, що інші компаній не створюють сприятливих умов для клієнтів, щодо управління власними накопиченнями.

 

 

КОМЕНТАРІ (0)