Новини

Головна Новини Новини учасників Федерації Число довгожителів стрімко зростає

Число довгожителів стрімко зростає

12.02.2013
ТДВ «Альянс Україна»

   Загальний вік дев'яти рідних братів і сестер сім'ї Меліс становить 818 років і 205 днів. Згідно з книгою рекордів Гінесса, цій сім'ї родом із Сардинії належить світовий рекорд із довгожительства. Разом сестри і брати пережили більше хвороб, війн і ударів долі, ніж більшість інших людей на планеті. Однак довгожительство сім'ї Меліс найбільше змушує задуматися про те, з чим зіткнеться суспільство в майбутньому, особливо промислово розвинені країни: «У майбутньому люди й цілі родини, які дожили до дуже похилого віку, перестануть бути рідкістю», - говорить експерт Мікаела Грімм, політичний економіст департаменту економічних досліджень і корпоративного розвитку Групи Allianz.

   За оцінками ООН, у даний час у світі налічується приблизно 343 тис. столітніх довгожителів, а до 2050 року це число, швидше за все, зросте до 3,2 млн осіб, тобто в десять разів. Згідно з даними Федерального статистичного управління Німеччини, сьогодні в Німеччині проживає приблизно 17 тис. чоловік, що вже відзначили свій 100-річний ювілей, і це число буде тільки зростати. «У середньому, кожна друга новонароджена дитина в Німеччині буде відзначати свій 100-ий день народження», - коментує Грімм. На думку експертів, Японія як і раніше залишиться лідиром за кількістю довгожителів: до 2050 року близько 1% від загальної чисельності населення країни досягне віку 100 років або старше. Однак, кількість так званих «супердолгожітелів» - людей у віці 110 років і більше - все ще надзвичайно мала. Сьогодні у світі проживає лише 70 чоловік, чий вік складає більше 110 років, але за офіційною інформацією - з них 27 осіб вже відзначили свій 115-ий день народження.

   На сьогодні компанія «Allianz Leben» надає послуги 635 пенсіонерам, чий вік перевищує 100 років
Старіюче суспільство вимагає повного концептуального переосмислення багатьох сфер життя: плануючи інфраструктуру міста, проектувальники повинні більшою мірою враховувати потреби літніх людей, включаючи, наприклад, короткі маршрути зі зручними для людей з обмеженими можливостями входами в магазини, служби побуту та поліклініки. Банкам і страховим компаніям необхідно адаптувати свої фінансові продукти до потреб, що змінюються. У «Allianz Leben», наприклад, більше 105 тис. клієнтів у віці старше 85 років регулярно отримують персональну пенсію за старістю. І близько 635 осіб, які отримують пенсію в «Allianz Leben», досягли віку 100 років і більше.

   Старіння суспільства не тільки призведе до подальшої зміни співвідношення між працюючим населенням і пенсіонерами, але також змінить віковий склад персоналу в структурах компаній. Робочі місця повинні створюватися з урахуванням старіння суспільства, щоб забезпечити ефективне використання компаніями навичок і можливостей, якими володіє старіюча робоча сила.

   Профілактичне медичне обслуговування і «адекватність пенсійного забезпечення»
Кожен з нас - юний і старий - в однаковій мірі повинен нести відповідальність за самого себе, наприклад, своєчасно звертатися до лікаря за профілактичним лікуванням в цілях збереження власного здоров'я. Не менш важливим є поняття «адекватності пенсійного забезпечення», а саме чи є достатнім дохід, який ми очікуємо отримати з таких джерел, як державна або корпоративна пенсія або індивідуальні пенсійні програми, для того, щоб забезпечити нам у старості той рівень життя, до якого ми звикли?

   Якщо ми будемо діяти завчасно, не буде ніякої потреби боятися демографічних змін. У дійсності, вони можуть дати нам безліч можливостей, і в старості ми в рівній мірі зможемо радіти життю, так як завдяки досягнутому в медицині прогресу сьогодні люди можуть залишатися активними і в похилі роки. Економіка також зможе виграти, якщо компаніям удасться розробити рішення для забезпечення сталого розвитку, незважаючи на те, що ресурси все більше виснажуються.

   Для Консолато Меліс, яка в свої 105 років є старшою в сім'ї Меліс, «еліксиром життя» є її 9 дітей, 24 онуки і 25 правнуків. Можливо, певну роль відіграє також і середземноморський спосіб життя, що так часто вихваляється в якості рецепту довголіття. Можливо, це він подарував їй таке довге життя: дивно, але семеро з 70 жителів планети, чий вік становить понад 110 років, народилися в Італії. Оптимальна зі статистичної точки зору порада Грімм для тих, хто хоче прожити довге життя - «не палити і підтримувати хорошу фізичну форму». У освічених жінок є більше шансів одного разу приєднатися до спільноти довгожителів. «Сьогодні кількість жінок у віці 100 років майже в чотири рази вища, ніж число чоловіків того ж віку», - підкреслює Грімм.

   Східноафриканський «голий землекоп» знає розгадку таємниці довголіття?
Геронтологія протягом довгого часу займається дослідженням різних аспектів феномену старіння. З 1984 року до числа дослідників примкнув і Allianz, який зараз активно залучений в проекти, присвячені цій темі. У грудні минулого року, наприклад, французький підрозділ групи Allianz взяв участь у присудженні спільної наукової премії за краще дослідження в області тривалості життя, що вручається вперше в рамках партнерства з організацією «Les Associations de Prévoyance Santé». Професор Рошель Буффенштейн (Центр дослідження здоров'я Техаського університету в Сан-Антоніо / Баршопскій інститут дослідження питань довголіття і старіння) отримала престижну нагороду за свою новаторську роботу - вивчення східноафриканського «голого землекопа» (Heterocephalus glaber). Це сімейство гризунів з незвичною назвою може докорінно змінити наші пізнання і, можливо навіть, розкрити секрет довголіття. У той час як більшість гризунів живе, в середньому, близько трьох років, голі землекопи, що мешкають в основному, у Східній Африці, відрізняються вражаючою тривалістю життя - понад 30 років - і мають стійкий імунітет до серйозних захворювань навіть у похилому віці. У них також практично відсутні будь-які інші ознаки старіння.

   У даний час неможливо вгадати, чи повинні ми будемо (завдяки вивченню східноафриканського голого землекопа або іншим науковим дослідженням) одного разу проголосити відкриття клубу 150-літніх. Але такі думки ні в якому разі не є безглуздям. Однак на сьогодні на планеті є лише кілька людей, які, за підтвердженими даними, досягли віку 120 років. Але наше суспільство, безсумнівно, кине серйозний виклик поточній статистиці.

КОМЕНТАРІ (0)