Новини

Головна Новини Новини учасників Федерації НАСК «Оранта» проаналізувала структуру виплат за «моторним» портфелем

НАСК «Оранта» проаналізувала структуру виплат за «моторним» портфелем

20.02.2013
НАСК "ОРАНТА"

   Асистувальна компанія НАСК «Оранта» - Гарант-Асістанс» провела аналіз структури виплат за «моторним» портфелем НАСК «Оранта». За даними аналізу, загальна кількість врегульованих у 2012 році страхових подій по КАСКО скоротилася порівняно з 2011 роком на 30 %, що пов'язано зі зниженням загальної кількості застрахованих транспортних засобів за даним видом страхування. Старіння автомобільного парку, фактична відсутність банківського кредитування, яке свого часу стало активним стимулятором розвитку даного виду страхування, зниження купівельної спроможності населення призвело до істотного падіння попиту на цю послугу та до загострення конкуренції серед страховиків.

   Аналіз виплат по КАСКО наводить на висновок, що зміна структури виплат практично відповідає загальним ринковим тенденціям. Винятком є ріст на 15 % частки страхових подій, де автомобілі мали «тотальні» ушкодження (тобто ремонт економічно або технічно не доцільний), а також триразовий ріст частки страхових подій з настанням ризику «незаконне заволодіння». При цьому, порівнюючи абсолютні показники за даними категоріями страхових подій, побачимо, що їхні значення співставні і вкладаються в статистичні коливання з поправкою на старіння автопарку та ріст активності викрадачів, які вже традиційно найбільш активні у весняно-літній період.

   Більшість страхових подій за договорами КАСКО відбувається у зв'язку настанням ризику ДТП, причому, як у 2011-м, так і в 2012 році їх частка становила близько 75 %.

   Частина страхових подій у межах лімітів, встановлених умовами договорів страхування (дрібні ДТП), оформляється без участі представників державних органів (ДАІ, МНС тощо). Ця частка протягом останніх двох років також не змінюється і становить близько 25 % від загальної кількості врегульованих справ.

   Якщо розглядати сезонність зміни структури й кількості врегульованих справ, то з невеликою перевагою лідерами з кількості страхових подій і «тотальних» пошкоджень автомобілів будуть осінньо-зимові місяці, що пов'язане з погіршенням погодних умов, збільшенням ризиків негативних зовнішніх впливів.

   На думку експертів Компанії, у 2013 році скорочення ринку КАСКО найімовірніше продовжиться.

   Як відмічає генеральний директор «Гарант-Асістанс» Вадим ШЕВЧЕНКО, за добровільними і обов'язковими видами страхування тенденції 2012 і 2011 років різні.

   Так, тенденції 2012 року при врегулюванні збитків з «автоцивілки» трохи відрізняються від КАСКО. Ріст загальної кількості врегульованих справ у 2012 році становив 3 %, при цьому спостерігаємо збільшення кількості потерпілих, транспортні засоби яких виявилися «тотальними», на 11 %.

   Кількість тих, хто звернувся за компенсацією шкоди життю і здоров'ю, зросло в 2012 році на 30 %, а збільшення частки у врегульованих справах становило 26 %.

   Такі тенденції пояснюються збільшенням загальної кількості експлуатованих транспортних засобів, збільшенням їх середнього віку, ростом загальної кількості ДТП і ДТП із потерпілими.

   Так, згідно зі статистичними даними ДАІ УМВД України, за підсумками першого півріччя 2012 року загальний ріст кількості ДТП по країні становить 9,3 %, при цьому, ріст кількості ДТП із потерпілими становить 7,8 %, ріст кількості ДТП із загиблими — 12,3 %.

   «На жаль, така ситуація, найімовірніше, зберігатиметься й надалі: ріст кількості експлуатованих транспортних засобів, збільшення їх середнього віку, низька якість дорожнього покриття призведе до росту «негативної» статистики і, відповідно, до росту кількості та розміру компенсацій постраждалим особам за договорами страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів, – розповів Вадим ШЕВЧЕНКО. - Поліпшити згадану ситуацію може внесення змін до Правил дорожнього руху, які вже анонсовані: контроль над сезонністю «гуми», використання світловідбивних матеріалів, ближнього світла фар в осінньо-зимовий період, зниження порогу відповідальності за перевищення швидкості до 10 км/г тощо.»

   Якщо розглядати сезонність урегулювання справ з ОСЦПВВНТЗ, можна дійти висновку про відсутність будь-яких закономірностей. Незначне скорочення кількості врегульованих справ відбувається влітку, у період сезону відпусток.

   З урахуванням змін законодавчої бази щодо ОСЦПВВНТЗ, встановлення мінімальних розмірів виплат при компенсації постраждалим особам за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю, кількість і суми компенсацій у 2013 році будуть тільки зростати.

 

КОМЕНТАРІ (0)