Новини

Головна Новини Новини учасників Федерації 5 грудня 2014 року закінчився термін роботи тимчасової адміністрації, яка керувала НАСК «Оранта» протягом року.

5 грудня 2014 року закінчився термін роботи тимчасової адміністрації, яка керувала НАСК «Оранта» протягом року.

15.12.2014
НАСК "ОРАНТА"

  Тепер управління Компанією буде здійснюватись у відповідності з її  Статутом, а саме  Наглядовою радою та Правлінням, обраними загальними Зборами акціонерів. Ці збори відбулися 4 грудня 2014 року і виявилися першими результативними Зборами акціонерів Компанії за останні 3 роки, що стало можливим завдяки узгодженій позиції найбільших  акціонерів компанії - «БТА Банк» та групи компаній «EastOne».

   З 5 грудня 2014 року обов’язки Голови Правління НАСК «Оранта» тимчасово виконує Валерій Михайлович Грищенко.  Відповідна інформація внесена до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.

   Нацкомфінпослуг визнала за необхідне введення  тимчасової адміністрації до НАСК «Оранта» у зв’язку з виявленими фактами порушень у діяльності страховика, які могли б призвести до зниження фінансової надійності і навіть неплатоспроможності Компанії. Фактична це була допомога держави найдавнішому  і одному з найбільших гравців страхового ринку, що опинився у кризовій ситуації.

   Слід зауважити, що з 2009 року по сьогоднішній день «Оранта» не отримала жодних коштів на додаткову капіталізацію. В умовах фінансово-економічної  та політичної кризи це неминуче мало негативний вплив на функціонування Компанії. «Оранта» лишилась сам на сам із серйозними проблемами нестачі оборотних коштів, кредиторської заборгованості минулих періодів та ін.

   Тимчасова адміністрація провела масштабна роботу по мінімізації негативних наслідків згаданих проблем. Зокрема,  вдалося зберегти активи Компанії, при цьому збільшити обсяг активів на виплату, ввести нову систему фінансування витрат. В рамках цієї системи була оптимізована структура заборгованості по страхових виплатах.

   За період роботи тимчасової адміністрації «Оранта» позбулася великого кредиту, скоротила непродуктивні витрати, зробила серйозні зусилля по вдосконаленню системи виплати страхових відшкодувань. З початку року страхувальникам було виплачено більше 120 млн. грн. страхових відшкодувань.

   Незважаючи на те, що всі необхідні витрати на ведення справи, в тому числі довгострокового характеру, фінансувались у плановому порядку,  кредиторська заборгованість Компанії кардинально скоротилась.

   Страхові резерви Компанії зросли на 10,5%, до суми 307, 3млн. грн. Як відомо, це один із головних чинників, що забезпечує платоспроможність і стійкість компанії.

   Безумовно, цього не вдалося б досягти без дієвої підтримки всіх співробітників страхової компанії, яку вони надали Тимчасовій адміністрації. Їх зусиллями станом з початку року до 5 грудня 2014 року  було зібрано близько 358, млн. гривень страхових премій. Необхідно взяти до уваги, що протягом року «Оранта» вимушено втратила велику ділянку страхового поля - п'ять регіональних дирекцій в Криму і на Південному Сході країни.

   З початку 2014року Компанія уклала понад 1,800 млн. нових договорів страхування. Це свідчить, що вона зберегла найважливіший ресурс, який визначить подальшу її перспективу, а саме  - довіру страхувальників.

   Належить відзначити, що у підсумковій таблиці оцінки діяльності страховиків станом на 30.09.2014 року, яку оприлюднило МТСБУ, загальна оцінка діяльності «Оранти» була позначена як добра, а за показниками «якість врегулювання збитків» та «рівень скарг від потерпілих» -  як задовільна. Для Компанії був встановлений коефіцієнт К=2 (замість колишнього К=10). Як відомо, НАСК «Оранта» традиційно лідирує у найбільш масовому виді страхування – обов’язковому страхування відповідальності власників транспортних засобів, яке займає в її страховому портфелі вагоме місце. Тому позитивна оцінка роботи Компанії Моторним (транспортним) бюро України має значення, яке неможливо переоцінити.

   Протягом поточного року НАСК «Оранта» демонструє позитивну динаміку, поступово виходить з кризи. За підсумками роботи 9 місяців 2014 року Компанія отримала прибуток у розмірі 0,5 млн. грн.

   НАСК «Оранта» має найбільшу представницьку мережу в Україні, що нараховує  близько 600 структурних підрозділів. В Головному офісі, обласних дирекціях  та відділеннях Компанії працює близько 1800 штатних працівників та більше 4000 страхових агентів різних категорій. 

   НАСК «Оранта» залишається одним із вагомих учасників страхового ринку України. Узгоджена позиція основних акціонерів стосовно подальшого розвитку Компанії, робота новообраних органів управління додають впевненості в тому, що фінансова стабільність Компанії підвищуватиметься, конкурентоспроможність зміцніє, і НАСК «Оранта» повернеться на лідерську позицію на страховому ринку України.

КОМЕНТАРІ (0)